Vizīte Spānijā 2015

 

No 18.- 24. maijam projekta "WAU" skolotāju vizītē Spānijā Jerez de la Frontera piedalījās skolotājas Ina Plauka, Māra Guna Dreimane un Anda Deksne. Projekta vizītē tika izvērtētas pirmā projekta gada aktivitātes un uzdevumi, izdarīti secinājumi par paveikto darbu, kā arī galvenajos vilcienos plānots darbs nākamajam mācību gadam.

 

GALERIJA

 

 

Šoreiz uz projekta 1. gada noslēguma darba vizīti braucam trijatā, t.i., skolotājas – Ina Plauka, Māra Guna Dreimane un Anda Deksne.

Spāņu kolēģi ļoti centušies, sagatavojot mūsu programmu, lai brīvajā laikā mēs maksimāli daudz varētu iepazīt Andalūzijas tradīcijas un kultūrvēsturi.

Mūsu Spānijas galamērķis ir Andalūzijas pilsēta Jerez de la Frontera. Uzzinām, ka nosaukuma daļa de la Frontera tulkojumā nozīmē līdz robežai. Pilsēta ir liela ( apmēram 200 tūkst. iedzīvotāji)

Jerezā šajā laikā zied akācijas – ne maigi rozīgās, kādas mēs esam raduši redzēt Latvijā, bet zili violetas, un tas ir brīnišķīgi. Visa pilsēta violeta!

Protams, svarīgi ir visu valstu partneriem tikties klātienē un izrunāt lietas, kas attiecas uz projektu. Uzzinām, ka spāņu skolas koordinators Jose bijis uz savas valsts konferenci par Erasmus + projektu realizāciju, uzzinām dažādas nianses, kuras arī mūsu projektā var noderēt. Projekta koordinatore Isabella (Portugāle) kopumā ar projekta norisi ir apmierināta, jo esam realizējuši visus pirmā gada uzdevumus, noorganizējuši 2 skolotāju vizītes (Islandē un Spānijā) un 2 skolotāju un skolēnu vizītes (Somijā un Latvijā). Runājām arī par publicējamo projekta materiālu kvalitāti – nepieciešamas dažas korekcijas un papildinājumi – to visu saskaņojam, kas ko darīs, kādos termiņos, utt.

Mūsu partnerskola I.E.S. La Granja ir diezgan liela un daudzveidīga. Te var apgūt pamatizglītību un arī daudzveidīgus arodus – dažādas specialitātes kino jomā, medicīnā, būvniecībā, dārzkopībā. Pie sienas varam apskatīt iepriekšējo projektu fotogalerijas, arī plašs stends par pašreizējo mūsu projektu. Vairākās fotogrāfijās atrodam arī sevi.

Skolai ir vairāki iekšpagalmi. Vienā no šādiem iekšpagalmiem ir skaistas rožu dobes, dažādi dekoratīvie augi un apelsīnkoki. Apelsīni jau gatavi, sabiruši zemē. Spāņi gan saka, ka tie nav ēšanai, jo esot skābi, no tiem gatavojot marmelādes, bet mums taču jāpārbauda! Nav tik traki! Ēst var! Garšo labi! Skolai ir arī savas siltumnīcas, kurās skolēni mācās audzēt dažādus dārzeņus, ziedus.

Andalūzijas reģions, kurā atrodas Jereza de la Frontera ir atšķirīgs gan ar savām tradīcijām, gan ar savu īpašo arhitektūru, kurā liela ietekme no arābu kultūras. Nevar nepieminēt flamenko - balss nianses, ritms, ģitāra, deja – tas viss kopā veido lielisku koncertu kādā no vakariem.

Mums tiek dota iespēja apskatīt arī Sevilju – Andalūzijas galvaspilsētu un Arkosu – raksturīgo balto pilsētu.

Arkosa ir neliela pilsētiņa netālu no Jerezas. Īpaša ar to, ka visas ēkas šajā pilsētā ir baltā krāsā un atrodas kalnā. Vecpilsēta ir romantiska ar savām šaurajām ieliņām – ik pa brīdim brīnāmies par šoferu veiklību, braucot un izgriežoties līkumos pa tik šaurajām ieliņām, ka reizēm gājējiem jāpakāpjas uz kāda mājas sliekšņa, lai palaistu garām braucošos.

Pašā kalna galā slejas varena katedrāle, kuras vēsture mērāma gadu simtos, un skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgs skats.

Lai apskatītu un iepazītu Sevilju, vajadzētu vairākas dienas, taču mūsu rīcībā ir tikai diena. Tāpēc gūstam tikai ieskatu. Priecājamies, ka varam apskatīt Spāņu laukumu (Plaza de Espana) un baudīt pastaigu pa Marijas Luīzes parku. Spāņu laukums kādreiz kalpojis starptautiskām izstādēm, tagad tas ir populārs tūrisma objekts Seviljā. No vienas puses to ieskauj pusapaļa ēka, tās sienas ir rotātas ar gleznojumiem uz keramikas flīzēm.

Marijas Luīzes parks, kurā atrodas Spāņu laukums ir lielākais parks Seviljā, tā teritorija aizņem 400 000 m2 lielu platību. Mūsu uzmanību piesaista milzīgās magnolijas un gumijkoki, citronu un apelsīnu koki, un, protams, daudzi mums nezināmi krāšņi augi.

No Spānijas laukuma dodamies uz vecpilsētu, lai apskatītu slaveno Seviljas katedrāli, kura ir lielākā Spānijā un trešā lielākā Eiropā. Katedrālē apbedīti daudzi karaļi un to ģimenes locekļi, kā arī pārapbedīts Kristofers Kolumbs. Kolumba zārku tur četras skulptūras, kas simbolizē Kastīliju, Leonu, Aragonu un Navarru – četrus Spānijas reģionus. Katedrālē ir milzīgas ērģeles, varam vien iztēloties, kā šīs gigantiskās stabules skan.

No katedrāles ir ieeja slavenajā zvanu tornī La Giralda. Pašā augšā (tornis ir 93m augsts) ir skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Sevilju.

Šī nedēļa pagāja saspringti gan darba ritmā, gan izbaudot un iepazīstot Andalūzijas vēsturi un kultūru. Visas trīs guvām iespaidus un pozitīvas emocijas turpmākam darba cēlienam.

Anda Deksne, Ina Plauka, Māra Guna Dreimane