No 18.-22. maijam Rūjienas vidusskolas skolēni Laura Gandjuka, Roberts Namnieks, Valters Maurītis un skolotājas Līga Stupele un Anda Deksne piedalās Nordplus projekta „Outdoor 5” noslēguma pasākumā Irlavas vidusskolā.

GALERIJA

 

No 28. oktobra līdz 1. novembrim Rūjienas vidusskolas skolēni Salvis Jaunzems, Armands Dulbergs, Krista Šķiņķe, Indra Ziediņa, Roberts Namnieks un skolotājas Maruta Berga un Līga Stupele piedalījās Nordplus projekta "Outdoor 5" nometnē Norvēģijā. Šajās dienās mēs iepazināmies ar skolēniem un skolotājiem no dažādām valstīm: Somijas, Dānijas, Itālijas un Īslandes. “Outdoor 5” nozīmē īpašu piecu dienu programmu skolēniem, kas paredzēta, lai apgūtu kalnos kāpšanas iemaņas, drošības aprīkojuma nepieciešamību, tā uzvilkšanu un lietošanu, kā arī izdzīvošanas iemaņas dabā.

Mūsu apmešanās vieta bija Brennabu ciemata skolā, kura uzņem skolēnus un vada šādas 5 dienu nometnes visu mācību gadu. Šāda skolēnu apmācība ir iekļauta Norvēģijas izglītības sistēmā. iepazīstināja mūs ar Norvēģijas dabu un izdzīvošanu tajā.

Pirmajā dienā iepazināmies un iekārtojāmies, bet jau otrajā dienā mācījāmies nokāpt no klintīm, lietojot drošības uzkabi, un izbaudījām, kādas sajūtas rodas, laižoties pa virvi no vienas kalna virsotnes uz otru. Trešajā dienā devāmies uz darbnīcu apstrādāt akmeņus. Rezultātā ieguvām gludus, pulētus akmentiņus, ko var izmantot kulonu vai atslēgu piekariņu izgatavošanā. Pēc tam izmēģinājām savus spēkus dažādās nodarbībās, piemēram, šaušanā ar loku. Vakaros spēlējām spēles, ko piedāvāja katras valsts pārstāvji.

Ceturtā diena mums sagādāja lielu pārbaudījumu – kāpšanu kalnos. Kalns, kurā uzkāpām bija 1300 m augsts. Nebija viegli, jo kopumā bija jānoiet aptuveni 20 km, un tas prasīja daudz spēka un izturības. Bet virsotnes sasniegšana bija tā vērta, apkārt pavērās brīnišķīga ainava, gluži kā gleznā.

Nākamajā rītā atvadījāmies ar lielām skumjām un cerību, ka satiksimies vēlreiz 2011. gada pavasarī, kad ir paredzēta visu valstu skolēnu un skolotāju tikšanās Latvijā.

Šis ceļojums mums visiem atstāja neaizmirstamas atmiņas. Pavisam noteikti varam teikt, ka dzīvošana šajā kalnainajā zemē nav viegla, tomēr skaista gan.

GALERIJA 

Projekta nosaukums: „Outdoor 5”

http://outdoor5.wikispaces.com/

Laiks: 2010.gada septembris – 2011.gada augusts

Koordinētājvalsts:

Somija (Salo pilsēta, Laurin koulu http://www.salonylakoulut.net/?koulu=lauri)

Dalībvalstis:

  • Norvēģija (Slidre skole)
  • Dānija (Byskolen i Svendborg)
  • Islande (Grunnskóli Vestmannaeyja)
  • Latvija (Irlavas vidusskola, Rūjienas vidusskola)

Projekta mērķis:

Gūt pieredzi un mācīties pilnvērtīgi izmantot skolas apkārtni āra nodarbību organizēšanai.