8.maijā jau septīto reizi  Valmieras bibliotēkā notika reģionālais Skaļās lasīšanas čempionāts.  Sacensību  mērķis ir  pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu  literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

          Bērnu apkalpošanas nodaļā kopā pulcējās Valmieras novada skolu astoņpadsmit 5. klašu skolēni, lai cīnītos par čempiona titulu.  Skaļās lasīšanas sacensību tiesneši vērtēja lasījumus pēc noteiktiem kritērijiem: prasmi pastāstīt par sevi un savu grāmatas izvēli, skaidru dikciju un dabisku intonāciju, piemērotu lasīšanas tempu, emocionālo aizrautību, kā arī fragmenta izvēli.

          Rūjienas vidusskolu čempionātā pārstāvēja Laura Skujiņa un Dārta Vītola. Abas meitenes saņēma žūrijas “Pateicību par piedalīšanos un atbildīgu sagatavošanos lasīšanas sacensībām”.

 

Alda Alksne