16.septembrī 4. klašu skolēni,  piepildījuši ceļasomas ar  dažādiem našķiem, siltu tēju, labu garastāvokli un zinātkāri, dodas  pirmajā mācību ekskursijā uz Cēsu novadu.

     Pirmais apskates objekts ir 1983. gadā izveidotais Āraišu arheoloģiskais parks, kur atrodas Āraišu pilsdrupas un Āraišu ezerpils-viens no populārākajiem arheoloģiskā tūrisma objektiem Latvijā. Ar akmens un bronzas laikmeta cilvēku dzīves apstākļiem mūsu pusaudžus iepazīstina gids Jānis, taču, lai gan ceļojums vēsturē ir interesants, secinājums visiem skolēniem viens-šodien gan mēs negribētu šādos apstākļos dzīvot.

      Pēc tam dodamies uz Āraišu vējdzirnavām, kas nav tikai dekoratīvs un vēsturisks objekts, bet ir  pilnībā funkcionējošas – šeit iespējams samalt gan miltus, gan dažāda veida putraimus un citus graudaugu produktus. Un dzirnavās arī pusdienojam. Mums tiek piedāvāta  miežu putra un rupjmaizes kārtojums. Ēdiens garšīgs, bet ceturtklasniekiem nav viegli saprast un pieņemt to, ka ar vienu un to pašu koka karoti jāēd gan putra, gan rupjmaizes kārtojums. Dzīve katru dienu mums sniedz jaunu pieredzi un izaicinājumus – šis bija viens no tiem!

      Tālāk braucam uz Cēsīm, apskatām Cēsu pils parku un Vidzemes koncertzāli "Cēsis".

     Un tad vēl iepirkšanās veikalā un ceļš uz mājām, jo šoferītim Jurim laikus jābūt atpakaļ Rūjienā, lai vestu uz mājām skolēnus. Bet katram no mūsu ceturtklasniekiem šī diena noteikti paliks sirdī un prātā: cik sena un skaista ir mūsu Latvija!

 

4.klases audzinātājas

 Alda Alksne, Digna Gailīte

 

FOTOGALERIJA ŠEIT !