Atvadas no Mazās skolas

 

25.maija vakarā Rūjienas vidusskolas Mazās skolas Aktu zāle, pavasara smaržas pildīta, svinīgi sagaida 3.klases skolēnus un viņu vecākus. Zālē dzirdami skanīgi bērnu smiekli un redzamas priecīgas vecāku sejas, jo tieši šovakar 3.klašu skolēni atvadās no savas pirmās skolas - Mazās skolas, kur iemācīti pirmie burti, pirmās zilbes, pirmās notis un pirmie skaitļi, kurus apgūt 3 gadu garumā palīdzēja klases audzinātājas: Silva Liepiņa un Inese Krūmiņa.

Patiess prieks un laimes dzirkstele mirdzēja vecāku acīs, vērojot savus nu jau “lielos” bērnus. Cik ātri paskrien bērnība, nodomāja ne viens vien vecāks, noraušot prieka un lepnuma vēstnesi – mazu asariņu - no vaiga.

Audzinātājas, kuras vienmēr ir bijušas atsaucīgas, atbildīgas un inteliģentas, katru rītu sagaidījušas bērnus ar gaišu un mīlestības pilnu acu skatienu, kas palīdzējis bērniem justies gaidītiem un nākt uz skolu ar patiku, ir iedvesmojušas un palīdzējušas attīstīties mazajiem talantiem. Jūsu darbs ir tik ļoti nozīmīgs. Paldies, ka to darāt!

Audzinātājas Silva un Inese, novēlēja skolēniem būt laimīgiem: “Laimīgu sagadīšanos neviens nevar ietekmēt, bet laimīgu attieksmi pret dzīvi gan”.

Patiess gandarījums pārņem skolotājus, kad skolēni dalās pārdomās par saviem iespaidiem, kas gūti Mazajā skolā. Tās ir pirmās ekskursijas, pirmie klases vakari, pirmās veiksmes un arī pirmās blēņas, pirmie pulciņi un pirmās sacensības. Mazā skola ir sākums lielajai dzīvei. Pirmais lielais kalns ir pārvarēts, bet vēl citi- augstāki kalni priekšā.

Atvadoties no Mazās skolas, Rūjienas vidusskolas administrācija 3.klases skolēniem novēl:

  • no Sprīdīša: “Ticību savai rītdienai, kas balstīta šodienas darbā!”
  • No Vēja mātes: “Atcerieties –  laba griba arī nav peļama. Ejiet pasaulē un mācieties izturēt!”
  • No Meža mātes: “Kas dots, to glabājiet un neniciniet mazumiņa!”
  • No Vecā vīriņa: “Turiet sirdi kā daiļu trauciņu. Nekad neaizmirstiet savus mīļos! Lai izdodas atrast Laimīgo zemi un nepazaudēt to!”

Neatkarīgi no tā, vai no tevis gaida labu vai negaida – dari labu. Neatkarīgi no tā, vai kāds cits redz, ka tu dari ko labu – dari labu, neatkarīgi no tā, vai tev samaksās par tavu labo – dari labu. Dari labu un nejautā vai kāds to novērtēs. Padari pasauli kaut mazliet labāku caur sevi – lūk, kas ir panākumi. Viena no skaistākajām lietām dzīvē ir iespēja redzēt kādu citu smaidām un zināt, ka tu esi iemesls šim smaidam. Sapņojiet lielus sapņus un tie noteikti piepildīsies, novērtējiet tos, kuri ir blakus – visvairāk savus vecākus, tuviniekus un skolotājus.

 

 

Direktores vietniece audzināšanas darbā

Aiga Siliņa