5.klase pārgājienā pa Dauģēnu dabas taku

 

Eiropas sporta nedēļas laikā, precīzāk, šīs sportu popularizējošās nedēļas pēdējā dienā, 30.septembrī, Rūjienas vidusskolas 5.klases skolēniem notika pārgājiens pa Dauģēnu dabas taku.

Rudenīgi miglainajā rītā 41 skolēns, 4 vecāki un abas audzinātājas ar skolas autobusu brauca uz Puņmutēm Ramatas pagastā, kur bija sākums lielajam piedzīvojumam. Nonākot takas sākumpunktā, sadalījāmies grupās. Grupu vadītāji bija vecāki un audzinātājas. Kad grupas bija nokomplektētas, varējām doties ceļā. Grupu pārgājiena taktika bija dažāda – viena grupa izvēlējās iet tempā, otra gribēja vairāk izpētīt apkārtni, trešā izzināt informāciju par taku. Pēc 4 stundām visām grupām vajadzēja ierasties Skaņajā kalnā, lai paēstu pusdienas, ko bija pagatavojuši vecāki, atpūstos un tad turpinātu ceļu līdz Mazsalacas vidusskolai.

            Lai pārgājiens nebūtu vienmuļš, katra grupa saņēma uzdevumu komplektu: uzņemt grupas fotogrāfiju uz Nikuces dižakmens, kas atbilst nosaukumam „Mēs esam draugi”; uzņemt grupas fotogrāfiju uz putnu viesnīcas fona, kas atbilst nosaukumam „Es arī protu lidot”; uzņemt  grupas fotogrāfiju ar mežu aizaugušās mājas vietā, kas atbilst nosaukumam „Koki un mēs”; uz garākās laipas uzņemt fotogrāfiju „Čuk- čuk-bānis”; pie informatīvā stenda uzņemt fotogrāfiju ”Kas tur rakstīts?”; burtu režģī sameklēt sēņu nosaukumus; atšifrēt tekstu ar Rūjienas izloksnes vārdiem un nepaiet garām lietām, kas kaitē dabai, savākt tās, ielikt tām paredzētajā maisiņā un aiznest līdz galamērķim.

Pārgājiens skolēniem bija arī informācijas avots latviešu valodā apgūstamajai mācību vielai par domraksta tipiem, jo visi, kuri vērīgi, ieinteresēti, uzmanīgi, priecīgi, žiperīgi, smaidīgi pieveica 14,6 kilometrus, spēja uzrakstīt vēstījumu.

 

Lūk, domas no skolēnu domrakstiem!

Ernests: „Es visu pārgājiena laiku biju laimīgs un enerģisks. Man pārgājiens ļoti patika.”

Mikus G.: „Cik labs pārgājiens bija! Man ļoti patika.”

Aleksis: „Man ļoti patika garās laipas, jo varēja slidināties.”

Edgars: „Es vēlos, lai notiek vēl pārgājiens.”

Rihards L.: „Pusdienas bija gardas, bet es nevarēju apēst.”

Elizabete: „Kad paēdām, visi spēlējām ķerenes. Meitenes meta ritentiņus. Visiem bija jautri.”

Markuss D.: „Es Skaņajā kalnā atpūtos, nekustējos, jo man sāpēja kājas. Man nepatika pārgājiens, jo bija ilgi jāiet.”

Elans: „Mums visi uzdevumi bija vienkārši, izņemot par Rūvenes valodu. Labs pārgājiens, gribētu vēl tāda tipa pārgājienu, bet garāku.”

Mikus B.: „Man taka patika, redzēju smukus skatus.”

Estere: „Man vislabāk patika kāpt uz lielā akmens – Nikuces dižakmens.”

Kristians: „Es šim pārgājienam dotu 10 no 10.”

Katrīna Kate: “Bija jautri pildīt uzdevumus. Mēs pārgājiena laikā pārdomājām, cik jauki ir darīt labu dabai.”

Olivers: “Pārgājiens noritēja veiksmīgi. Visi bijām priecīgi. Diena visiem patika. Iesaku taku iziet arī citiem.”

Zane: “Mēs visi uzzinājām kaut ko jaunu. Es uzzināju, ka vecāki taisa tik garšīgu zupu.”

Raivo: „Ir jāiet pārgājienos, bija interesanti. Tas bija labs piedzīvojums.”

Mēs, audzinātājas, lepojamies ar saviem skolēniem, kuri devās kopā ar mums izzināt apkārtējo vidi un sakopt to, pilnībā izkustēties, pavadīt dienu svaigā gaisā un gūt jaunus iespaidus un emocijas.

 Mēs sakām paldies vecākiem – Esteres, Regnāra, Mikus G., Martas mammām – par pielalīšanos pārgājienā.

Mēs sakām paldies vecākiem – Zanes tētim, Kristofera mammai un audžutētim, Ronija tētim, kuri sagaidīja mūs Skaņajā kalnā ar smaržīgu piparmētru tēju un gardu frikadeļu zupu.

Uz sadarbību nākamajos pārgājienos!

Teksts: klases audzinātāja Ilga Penka

Foto: klases audzinātāja Monta Brīnuma

 

Olimpiskā diena Rūjienas vidusskolā 

“MĒS ESAM #SPORTIŅĀ”

 

Olimpiskā diena Rūjienas vidusskolā norisinājās 17.septembra dienā, kad sauli bija aizseguši mākoņi un laika apstākļi mūs nelutināja, bet, neraugoties uz laika apstākļiem, atbilstošs apģērbs un silta tēja, mudināja doties ārā pasportot, piedalīties Olimpiskās dienas pasākumā, kas norisinājās Rūjienas vidusskolas stadionā. 

Skolēni braši, sportiska entuziasma starojoši baudīja sporta aktivitātes un dienu kopā ar savu klases kolektīvu. Olimpiskās dienas galvenais mērķis bija ieinteresēt skolēnus visos vecumposmos piedalīties fiziskajās aktivitātēs  un veicināt iesaistīšanos veselību veicinošos pasākumos. Ar daudzveidīgu aktivitāšu klāstu, ikviens dalībnieks varēja izmēģināt savus spēkus un atklāt sevī to sportisko talantu, kuru vēlāk  varētu pilnveidot.

Pasākums  sākās ar   Rūjienas vidusskolas direktores Lindas Čākures un Rūjienas novada Sporta skolas direktores Līgas Stupeles, aktivitāšu organizatora Edgara Boles uzrunu.  

Skolēni uz stadionu tika aicināti, sadalīti grupās 1. – 4.klase, 5. – 8.klase, 9. – 12.klase. Mazie sportisti  no 1. līdz 4. klasei Rūjienas vidusskolas stadionā ieradās jau plkst. 8.30, kur sporta skolotāji, organizatori  un skolēnu pašpārvaldes dalībnieki atklāja Olimpisko dienu. Uzmundrinošiem vārdiem skanot, pasākums tika atklāts ar Olimpiskās dienas karoga uzvilkšanu. Olimpiskās dienas karoga uzvilkšanas brīdis katru gadu ir neaizmirstams un neatkārtojams. Šogad karogu kā simbolu jaunam sākumam, sadarbībai un atbalstam uzvilka direktore Linda Čākure: “Šajā dienā katrs no jums ir uzvarētājs, kopā, stājoties pretim grūtībām, mēs tālu tiksim! Novēlu Jums palīdzēt viens otram, būt par atbalstu, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu galamēŗķi! Tikai kopā esot, mēs gūstam gandarījumu!” 

“Olimpiskā diena” ir pazīstama ar iecienīto Vislatvijas vingrojumu, kurš neizpalika arī Rūjienas vidusskolas stadionā. Sports trešdien vienoja visus, palīdzot piedzīvot pozitīvas pārmaiņas gan kermenī, gan emocionālajā labsajūtā. 

Sportisti sacentās visdažādākajās disciplīnās un uzdevumos “Būris”, “Viadukts”, “Kopsolis”, ”Bumbu burziņš”, “Laika cilpa”, “Decibels”, kas prasīja ne tikai fizisku spēku un ātrumu, bet arī apdomību un komandas darbu. Katrā disciplīnā bija vērojams neizmērojams skolēnu prieks, jo disciplīnas tika veidotas, lai saliedētu klases kolektīvu. Vienam otru atbalstot, skolēniem izdevās sasniegt mēŗķi. Pats svarīgākais  - piedalījās visi!

Olimpiskās dienas noslēgumā, par sportisku un aktīvu darbošanos visi dalībnieki balvā saņēma sertifikātu un saldu pārsteigumu.  1. – 4. klašu grupā 1.vietu izcīnīja 4.a klase, 5.- 8.klašu grupā 1.vietu ieguva 8.b, bet 9. – 12.klašu grupā 1.vietas tituls aizceļoja pie 12.klases. 1.vietu ieguvēji saņēma Olimpiskās dienas goda sertifikātu, ar kuru rotāt savas klases kabinetu. Sakām lielu paldies visiem, kuri piedalījās un  iesaistījās pasākuma organizēšanā.

Šī sporta diena izvērtās  par spilgtu, jautru, aizraujošu un neaizmirstamu, piedzīvojumiem bagātu dienu.

Prieks par neierastām aktivitātēm, kurās, liekot lietā radošu domu un sadarbojoties, skolēni spēja īstenot iecerēto un sagādāt gandarījumu sev un citiem. Šādi skolēniem interesanti, aizraujoši pasākumi veiksmīgi sekmē saikni ar sportu, veicina sporta iemaņas un fizisko attīstību, liekot saprast, ka sportot var visi. 

Lielas lietas iespējams sasniegt sperot mazus soļus. Ceram, ka šīs dienas aktivitātes veicināja pozitīvu attieksmi pret sportu, vēlēšanos to ieviest ikdienā. 

 

Direktores vietniece audzināšanas darbā

Aiga Siliņa

Trases automodelisms Rūjienā.

 

                2019./2020.m.g. ir noslēdzies. Šī  Rūjienā bija 25.jubilejas sezona, bet sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju Latvijā no 12.marta līdz 9.jūnijam, to nevarējām atzīmēt.  Aktīvā sezona tā arī beidzās martā,  mācību gada noslēgumā audzēkņi individuāli darbojās katrs atsevišķi mājās, konsultējoties ar pasniedzēju pa telefonu.     

                Sezonā divreiz pabūts Rīgas Motormuzeja telpās , kur norisinājās Latvijas skolēnu sacīkstes trases automodelismā.

 9.novembrī  3.vietu individuālajā vērtējumā “IESĀCĒJI” klasē ieguva Kārlis Ķīkulis un Rūjienas komandā pēdējo sezonu aizvadīja Kristaps Vladimirovs izcīnot 3.vietu “OPEN 16” klasē.

8.februārī  3.vietu individuālajā vērtējumā izcīnija  “OPEN 16” klasē Kristaps Vladimirovs.

Abās sacensībās komandu no Rūjienas vidusskolas pārstāvēja Kārlis Ķīkulis, Alīne Ķīkule, Krists Kristians Lūsis un Kristaps Vladimirovs. Sacensībās piedalījās 12 labākās komandas no visas Latvijas, kur sportisti no Rūjienas abās sacensībās ierindojās 3.vietā.

                Nozīmīgas sacensības bija “Vidzemes Kauss 2020”, kas norisinājās vairākos posmos dažādās Vidzemes trasēs.  Šajā mācību gadā tika izvesti seši posmi no plānotiem astoņiem. Sacensību seriālu noslēdza un aprēķināja kopsavilkumu līdzko izsludināja valstī ārkārtas stāvokli. Konsultējoties ar pulciņu pasniedzējiem tika nolemts, ka apbalvošanas pasākums tiks oragnizēts nākamā mācibu gada pirmajā posmā Rūjienā.

Šajās sacensībās dalībnieki mērojās spēkiem četrās pamata klasēs : “IESĀCĒJI”, “PR – 32”, “G – 12” UN  “OPEN – 16”.  Šogad pirmo reizi no klases ”IESĀCĒJI” tika izdalīti debitanti – sportisti, kas ar trases automodelismu nodarbojas pirmo gadu.  Rūjienas vidusskolas pulciņu dalībnieki Raivo Bošs un Roberts Kursitis attiecīgi ieguva 1. un 2.vietu 18 dalībnieku konkurencē.

“IESĀCĒJI” klasē no Rūjienas 2.vietu ieguva Kārlis Ķīkulis 32 dalībnieku konkurencē.

“PR – 32” klasē 1.vietā  Kristaps Vladimirovs, 2.vietā Krists Kristians Lūsis un 6.vietā Niklāvs Saulītis starp 32 konkurentiem.

“G – 12” klase 1.vietā Kristaps Vladimirovs un 2.vietā Krists Kristians Lūsis 31 dalībnieku konkurencē.

Visātrākajā “OPEN – 16” klasē 1.vietā Kristaps Vladimirovs un 4.vietā Krists Kristians Lūsis starp 19 dalībniekiem.

                Sakarā ar iepriekšminēto situāciju valstī nenotika plānotās sacensības Rūjienas  trasē “ Rūjas kauss 2020” un Baltijas valstu čempionāts komandām Valmierā.

                Rūjienas trases automodelisma dalībnieki cer, ka situācija valstī, līdz jaunajam mācību gadam normalizēsies un atļaus rīkot pasākumus.

 Rūjienā augusta mēnesī tiks atklāta jauna trase skaisti izremontētajās telpās pilsētas centrā. Jaunā trase ir par 13 metriem garāka, salīdzinot ar veco trasi vidusskolas telpās,  un ar astoņiem celiņiem.  Tā atbilst Eiropas līmeim, kur var norisināties arī augstāka līmeņa sacensības. Trasi projektēja un uzstādīja Valmieras JC”VINDA”  bijušie trases automodeļu pulciņa audzēkņi  Jānis Nabokins un Andris Taurīts.

                Noslēdzot sezonu, vēlos teikt paldies audzēkņiem par ieguldīto darbu ikdienā, vecākiem par atbalstu, Rūjienas vidusskolai  un Rūjienas pašvaldībai par tehniskās bāzes nodrosināšanu.

 

Trases automodelisma pulciņa pasniedzējs Guntis Lapsiņš.

 

 

Zinību dienas svētki Rūjienas vidusskolā

 

“Ar dāliju pušķiem un košajām lapām
Ik skolā nāk septembra rīts.”
/I.Driķe/

 

Laikā, kad gaisā jūtama vasaras saulaino dienu izskaņa, katru gadu pārņem nostaļģiska sajūta. Šo sajūtu modina kāds īpašs notikums, kas katra cilvēka sirdī un atmiņā ieņem nozīmīgu vietu neatkarīgi no vecuma. Tā ir Zinību diena, plašāk pazīstama kā 1.septembris.

Zinību diena nes sev līdzi ne tikai svētku sajūtu, bet arī lielas rūpes gan skolotājiem, gan vecākiem un ģimenēm. Taču, neskatoties uz pašreizējo situāciju un grūtībām, nedrīkstam aizmirst, ka skolā galvenais ir skolēns. 1.septembris ir saistīts ar jauna un nopietna dzīves posma sākumu.

Kādam šis ir jau kārtējais mācību gads, kurā gūt jaunu pieredzi, zināšanas un prasmes, bet Rūjienas vidusskolas saimei šogad pievienojas 38 pirmklasnieki, kuriem šis septembris nes jaunas vēsmas, neziņu un reizē nepacietību uzzināt ko jaunu. Zinātkāros pirmklasniekus skolas gaitās pavadīja audzinātājas Judīte Zumente un Laila Virse!

2020./2021.mācību gadā Rūjienas vidusskolas durvis ver 422 skolēni.

Zinību dienas rīts sākās ar audzināšanas stundu, kad pēc ilgas prombūtnes skolēni satikās ar saviem audzinātājiem klātienē. Atkalredzēšanās prieks bija jūtams pat skolas sienās! Skola atkal elpo! Mēs esam viena kopiena – viena ģimene.

Skolas tradicionālajā Zinību dienas gājienā debesis mums dāvāja saules staru. Saules staru, kurš izspīd ticību saviem spēkiem. Svētku gājienā ar uzmundrinošu skaņdarbu Rūjienas pilsētas centra laukumā pie Tālavas taurētāja katru gājiena dalībnieku sagaidīja Rūjienas vidusskolas orķestris. Kā viena liela, vienota straume ar Rūjienas novada Domes pārstāvjiem un skolas vadību šī milzu upe plūda cauri visai pilsētai. Gājiens noslēdzās skolas stadiona laukumā, kur varējām baudīs svētku dienas pasākumu.

Svētku pasākumu atklāja Rūjienas novada priekšēdētājs Guntis Gladkins, kurš savā runā minēja: “Viens no galvenajiem izglītības procesa laba rezultāta priekšnoteikumiem ir veiksmīga visu tajā iesaistīto pušu – skolēnu, pedagogu un vecāku - sadarbība, tāpēc būsim ieinteresēti, saprotoši un gatavi sadarboties. Lai katram ir lielāks vai mazāks mērķis, apņēmība un neatlaidība to piepildīt!”

Skolas dzīve nebūt nav garlaicīga. Katra diena ienes daudz jaunu notikumu un pārmaiņu. Šogad Rūjienas vidusskolā darbu uzsāk direktore Linda Čākure, kura ar savu entuziasmu un starojošo enerģiju skolu piepilda ar jaunām vēsmām.

Direktorei Lindai Čākurei pievienojas arī direktores vietniece mācību darbā Inga Rokpelne, direktores vietniece saimnieciskajos jautājumos Ilze Rakecka un skolas dežurante Indra Bērziņa.

Diretore savā uzrunā uzsvēra, ka skola nav iedomājama bez vecākiem: “…bez jūsu atbalsta nu nekādi! Es jums novēlu būt līdzās saviem bērniem, iedrošināt darīt pat tad, ja sākumā neizdodas, jo skolēniem ir jākļūdās, lai saprastu kas un kā jādara turpmāk. Palīdziet saviem bērniem veidot dialogu par mācību procesu ar skolotāju, jo šī saruna būs labākais veids, kas palīdzēs izprast un izdarīt. Tikai kopā mums izdosies būt radošiem, drosmīgiem savos lēmumos, ticēt tam, ka mēs varam un, tikai darot, sasniegsim visaugstākos rezultātus!”

Skolu ir grūti iedomāties bez aktīviem vecākiem un viņu idejām. Jau vairākus gadus Skolas dome, līdzdarbojoties ar skolotājiem, veido skolēniem patīkamāku un interesantāku skolas vidi. Zinību dienā sveicienu skolēniem bija sagatavojumsi arī Skolas domes pārstāve Aija Sproģe.

Pasākuma laikā uzrunu teica arī mācītājs Edgars Graudiņš, kurš uzsvēra, ka mēs katrs esam atbildīgi par savu rīcību tuvākā vai tālākā nākotnē. Svarīgi skolēnam ir apgūt piedošanas prasmi, kas nereti ir pats grūtākais pracess arī pieaugušo dzīvēs.

Rūjienas vidusskola priecājas par katru skolēnu, kas ar čalām pieskandina gaiteņus un klases, jo ļoti ceram, ka visi uz skolu nākuši ar apņēmību cītīgi mācīties un uzzināt ko jaunu. Neparastāks skolas sākums šajā dienā bija 12. klasei, jo nākamais gads ir izlaiduma laiks Rūjienas vidusskolā, lai dotos tālāk un kāptu nebeidzamajā zinību kalnā.

Pasākumā paldies vārdi izskanēja arī 5. un 12.klases  skolēniem par teicamām sekmēm un Rūjienas vidusskolas vārda popularizēšanu, paldies sakām arī audzinātājām Ilgai Penkai, Montai Brīnumai un Mārai Gunai Dreimanei par skolēnu audzināšanā ieguldīto darbu!

Pasākuma beigās divpadsmitie cēli pacēla pavisam mazu, bet smaidīgu pirmklasnici, kura iezvanīja jaunā mācību gada sākumu.

Paldies visiem, kuri palīdzēja pasākuma organizēšanā. Paldies Gvido Brenčevam, Dignai Gailītei, Airai Burvei, Uldim Rusmanim un mazajiem un lielajiem dziedātājiem, runātājiem un pūtējiem. Paldies skolotāju kolektīvam par atbalstu!

Lai arī bieži tas teikts, bieži dzirdēts, taču to var atkārtot vēl un vēl – skola ir mūsu otrās mājas. Skolotāji un skolēni ir kā viena liela ģimene. Tā ir vieta, kur varam sapņot un savus sapņus piepildīt. Lai jaunais mācību gads ir veiksmīgs, radošs, atklājumiem bagāts!

Jaunā mācību gada sākums ir brīnišķīgs atskaites punkts, lai uzsāktu ko jaunu, lai mainītu ieradumus, lai izvirzītu augstākus mērķus. Negaidiet ne mirkli, neatlieciet uz rītdienu, bet dariet jau šodien! Esiet aktīvi un atraktīvi, esiet radoši un varoši, esiet darbīgi un atbildīgi! Atcerieties, ka dzīve ir tieši tik interesanta, cik paši mēs to veidojam! Skola – tās ir zvana skaņas, jautri smiekli un čalas, vēlme gudrības gūt un noderīgam savam novadam būt!

 

 

Šī zeme ir taureņa spārns

 

Kad pie zilā padebeša mirdz siltais maija saules stars un spilgti zaļo koku galotnēs vītero putni, un ķiršu zari atplaukst koši baltā, neviltotā smaidā, arī Rūjienas vidusskolā, šogad mazliet citādā noskaņā, norisinās pēdējais zvans 12.klašu skolēniem.

Tas bija tik nesen, kad rudenī, mūsu skolēniem ceļš uz izglītību sākās brīnumu gaidās, un caur plaukstošiem pavasariem tas ik gadu no gada aizvijies tālē. Liekas, ka skolas “Zaļā klase” vēl šūpo viņu bērnības priekus un bēdas.

Ierodoties skolā skolēni devās pie fotogrāfa, kurš prieka un reizē satraukto atkal redzēšanās mirkli iemūžināja fotogrāfijās izlaiduma albumam. Kā Pauls Koeljs ir teicis: “Koks atstāj celmu, akmens vietu, bet cilvēks - atmiņas”. Atmiņu mūsu divpadsmitajiem ir ļoti daudz. Satikšanās mirkli audzinātāja Anda Deksne sirdij tuvu un mīļu padarīja ar nelielu audzināšanas stundu, ievērojot visus drošības pasākumus. Katram tika pajautāts: “Kā jūties? Vai esi gatavs eksāmeniem? Vai atzīmes izlabotas? Ko mēs varētu darīt, lai uzmundrinātu Tevi?” Neizpalika arī smaidi un attālinātās gaisa bučas, kaut arī sirds alka pēc apskāviena un rokas uz pleca. Skolotājas uzmundrinājumi: “Viss būs kārtībā! Mēs to spējam”, deva skolēniem stimulu un ticību saviem spēkiem.

Foto diena izvērtās par īstu svētku dienu 12.klases skolēniem. Tā tika pārvērsta kā viens liels, jautrs piedzīvojums, gluži kā skolā pavadītie mācību gadi. Savus ilgi kaltos plānus un izdomātos darbus attālinātajā mācību laikā nu varēja izpaust audzinātājai un draugiem, lai jautātu pēc padoma, ieteikumiem, vai vienkārši palepotos, jo aizvadītie mēneši nebūt nav bijuši viegli. Tie prasījuši daudz laika, ieguldījumu un neatlaidību. Bet šodien viņu sejās kārtējo reizi atplaukst smaids par padarīto.
            Šo izlaiduma klasi var raksturot kā labu komandu, kurā ikviens ir personība. Skola šā gada absolventus atcerēsies kā spilgtus un talantīgus jauniešus. Lai gan aiz katras uzvaras sportā, olimpiādēs, konkursos slēpās liels darbs, viņi prata neizdzist, nezaudēt jaunības degsmi, paspēja dejot, dziedāt, iemīlēties, uzklausīt cits citu, iesaistīties karstās diskusijās un kopā īstenot nepārspējamas idejas. Starp viņiem var sastapt gan literātus, gan filozofiskus māksliniekus, kas kopā veido brīnišķīgu paleti, kurā ir visas krāsas, izņemot pelēko.

Pateicībā skolai, skolēniem un galvenokārt skolotājiem jaunieši izveidoja video, kurā ar lepnumu pie sirds turēja savu “Pēdējā zvana” simbolu.  Tas bija īpašs un tomēr arī skumjš brīdis, jo ikkatrs apzinās, ka vairs nekad nesēdēs skolas solā kā vidusskolēns, ka ikdienā nebūs kopā ar ierastajiem klasesbiedriem, jo pēc vasaras brīvlaika katrs jau būs atradis savu tālāko dzīves ceļu.

  1. maijā skolēni atskatījās uz skolu pavisam citādām acīm. 12.klases audzinātāja Anda Deksne sadarbībā ar Rūjienas vidusskolas mācību priekšmetu skolotājiem bija sagādājusi saviem audzēkņiem īpašu sagaidīšanas prieku – individuālu apsveikumu ar skolotāju veiksmes novēlējumu, atbalsta vārdu rulli dzīves tālākajam gājumam.

Ģeogrāfijas un vēstures skolotāja Māra Guna Dreimane skolēniem novēl: „Nosauc savu sapni par plānu un ķeries klāt! Viss, ko dari, jādara ar pārliecību, ka Tev izdosies. Nevar ne dienu, ne dzīvi izkrāsot vienā krāsā – jādzīvo iespējami daudzveidīgi...”

Krievu valodas skolotāja Edīte Skujiņa: „Lai vairāk ir tādu brīžu dzīvē, kad varat teikt: "Esmu īstajā laikā, īstajā vietā!”

Vēstures skolotāja Indra Aģe novēl: „Nepazaudēt vienam otru lielajā dzīvē un, satiekoties, atcerēties tikai labāko no kopā aizvadītajiem skolas gadiem!”

Savukārt,  ekonomikas skolotāja Monta Brīnuma pavada ar vārdiem: „Ejiet pretī jauniem mērķiem, sasniegumiem un piedzīvojumiem ar smaidu un ticiet sev - Jums tas ir pa spēkam!”

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ilga Penka: „Mēs visi paklūpam. Tāda ir dzīve. Svarīgi, cik ātri piecelsies. Celies! Gribasspēks ir svarīgāks par prasmēm.”

Bet matemātika tāpēc vien jāmācās, ka tā prātu saved kārtībā.” -M.Lomonosovs. (matemātikas skolotāja Guna Kūla)

Fizikas skolotāja Maija Šmite uzmundrina: „Nenolaid rokas, kad spēki galā, straume kad atvarā nes. Ciešāk tver airus, līdz krasta mālā pieglaužas purenes.”

„Everyone wants to LIVE on top of the mountain, bur all the HAPPINESS and GROWTH occurs while you`re climbing it.” (Andy Rooney) With all the best wishes ever YOURS, teacher  Maruta Berga.

Bioloģijas un psiholoģijas skolotāja Līga Āboltiņa-Žīgure un tehniskās grafikas skolotājs Uldis Žīgurs: Atcerieties, ka katrā no mums atrodas dziļas jūtas, ko dāvināt citiem. Dāviniet  katru dienu smaidus un laba vēlējumus, un jums būs panākumiem bagāts eksāmenu  laiks!”

Audzinātāja Anda savus divpadsmitos pavada ar vārdiem: „Mani mīļie! Novēlu jums sirdī vienmēr palikt Sprīdīšiem! Lai jums, tāpat kā Sprīdītim, pietiek enerģijas, uzņēmības, gribasspēka, pozitīvisma - meklēt, izzināt, rakt arvien dziļāk, lai, pilnveidojot sevi, izvēlētos visatbilstošāko nākotnes ceļu, kas….. atvestu atpakaļ mājās!” J
           Pēdējais zvans - starta signāls eksāmenu sākumam. Vēlam divpadsmitajiem zināšanas kabatās, spirgtu ceļavēju un godam nokārtotus eksāmenus!

 

 

Rūjienas vidusskolas kolektīva vārdā

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Aiga Siliņa