Šī mācību gada izskaņā 6.ab klases audzinātājas īstenoja savu audzēkņu vecāku priekšlikumu: doties pārgājienā kopā ar klasi, piedaloties bērnu vecākiem. Un tāpēc trešdien, 29. maijā, mēs devāmies pārgājienā uz lielāko Austrumeiropas drumlinu – Ķoņu kalnu.

Pārgājienu uzsākām no Rūjienas vidusskolas plkst. 9.00. Tajā piedalījās 22 skolēni  no 33. Pirmā pietura pārgājiena maršrutā bija Eriņu mototrase, kur trases saimnieks Guntis Lapsiņš mums pastāstīja par mototrases “Eriņi” vēsturi, apskatījām ekspozīciju, un, protams, neizpalika arī brauciens  pa trasi motociklā ar blakusvāģi. Otra pietura - zemnieku saimniecība “Lejasbrākšas”, kur mājas saimniece Ilona Breice labprāt mums izrādīja aitu ganāmpulku un ļāva samīļot mazos kazlēnus. Tālāk ceļš veda uz mūsu galamērķi, proti, Ķoņu kalnu. Šeit mūs sagaidīja bērnu vecāki ar garšīgi pagatavotām pusdienām. Pēc pusdienām apskatījām Ķoņu kalnā izveidoto nelielo dīķi Baltijas jūras formā, izstaigājām akmens izziņas taku, izšūpojāmies lielajās koka šūpolēs un kopā ar vecākiem spēlējām dažādas spēles. Laiks, šķiet, paskrēja nemanot un bija jādodas mājās, taču, ne lielais karstums, ne noietie kilometri mūs neuzveica, un kopā pavadītais laiks paliks mūsu atmiņās.

 

Paldies to bērnu vecākiem, kuri nenobijās no lielā karstuma un ļāva savām atvasēm piedalīties šajā pasākumā! Īpaši vēlamies pateikties Lindai Kalvei, Līgai Martinsonei, Līgai Ērglei-Bērziņai, Ingai Dreimanei, Aināram Reinim un Aigaram Liepiņam par klātbūtni pasākuma organizēšanā!

 

6.ab klases audzinātājas I. Rozīte un A. Zālīte

 

        Arī 2023./2024. mācību gadā Latvijas Nacionālais dabas muzejs organizēja konkursu „Cielavas gudrības” 5., 6. un 7. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un norisēm dabā. Konkursa 17. sezonā devāmies simboliskās alpīnisma ekspedīcijās Eiropas kalnos, iepazinām tur sastopamos augus, dzīvniekus un ģeoloģiskos veidojumus. Katrā no atlases kārtām apskatījām kādus kalnainos reģionus Eiropā.

          Konkurss norisinājās visa mācību gada garumā. Pirmajā konkursa kārtā iepazinām Skandināvijas kalnus un Islandes vulkānus, otrajā Pirenejus un Penini, trešajā Karpatus un Balkānus, bet ceturtajā kārtā neklātienē viesojāmies Alpos un Apenīnu kalnos.

26.maijā Līgatnē norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezonas finālspēle. Šajā sezonā konkursa neklātienes daļā kopā piedalījās 78 komandas, no kurām kopvērtējumam kvalificējās 49 komandas. Kā jau ierasts, aicinājumu uz finālspēli saņēma 10 labākās komandas.

 

          Starp finālistiem bija trīs komandas no Rūjienas vidusskolas , Skrundas vidusskolas, Rīgas Daugavgrīvas pamatskolas, Jūrmalas Pumpuru vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Ziemeru pamatskolas un Viļakas vidusskolas.

          Finālspēlē komandas izpētīja dažādus iežu veidus, atbildēja uz jautājumiem par Baltijas virsotnēm un Līgatnes klintīm, noteica un grupēja kalnu augus un ķērpjus, kā arī uzzināja, kā atšķiras dažādās dzīvotnēs ligzdojošu putnu olas. Pirms konkursa fināla beigām bija iespēja uztaisīt papīru no piepēm.

          Sīvā cīņā par uzvarētājiem kļuva komanda „Hameleoni” no Skrundas vidusskolas ar iegūtiem 35,5 punktiem (no iespējamajiem 40 punktiem). Otrās vietas ieguvēji „Trakās datorpeles” no Jūrmalas Pumpuru vidusskolas piekāpās pirmajai vietai tikai par 0,5 punktiem, iegūstot 35 punktus. Uzvarētāju trijotnē iekļuva arī komanda „Zaļie rūjienieši” no Rūjienas vidusskolas ar 33,5 punktiem, kurā piedalījās Elīza Elizabete Rozīte, Jete Lāce un Roberts Kursītis, bet komanda no Rūjienas vidusskolas,, Eži’’, kurā startēja 6. kl. skolēni  Eduards Ērglis, Gustavs Reinis, Frenks Kristiāns Šillers, un ,,Gudrās rūjienietes’’, kurā startēja Viktorija Reiziņa, Rēzija Kalniņa, Madara Ērgle, saņēma atzinību.

 

          Uz tikšanos konkursa „Cielavas gudrības” nākamajā – 18. sezonā!

 

Elīza Elizabete Rozīte, dabaszinību skolotāja Līga Āboltiņa-Žīgure

 

          8.maijā jau septīto reizi  Valmieras bibliotēkā notika reģionālais Skaļās lasīšanas čempionāts.  Sacensību  mērķis ir  pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu  literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

          Bērnu apkalpošanas nodaļā kopā pulcējās Valmieras novada skolu astoņpadsmit 5. klašu skolēni, lai cīnītos par čempiona titulu.  Skaļās lasīšanas sacensību tiesneši vērtēja lasījumus pēc noteiktiem kritērijiem: prasmi pastāstīt par sevi un savu grāmatas izvēli, skaidru dikciju un dabisku intonāciju, piemērotu lasīšanas tempu, emocionālo aizrautību, kā arī fragmenta izvēli.

          Rūjienas vidusskolu čempionātā pārstāvēja Laura Skujiņa un Dārta Vītola. Abas meitenes saņēma žūrijas “Pateicību par piedalīšanos un atbildīgu sagatavošanos lasīšanas sacensībām”.

 

Alda Alksne

 

 

 

 

7.b klase piedalījās Valmieras Olimpiskā centra  organizētajā video konkursā.  "Super klase". Mūsu darbs tika atzinīgi novērtēts, un mēs ieguvām ielūgumu apmeklēt Sajūtu parka Taku kokos.

Ļāvāmies  izaicinājumam kokos 11 m augstumā. Prieks, bailes, pārsteigums, spiedzieni un kliedzieni-tas viss bija dzirdams 3 stundu garumā. Bet  trošu brauciens pāri Gaujai sniedza neaizmirstamu adrenalīna devu.

Jā, mēs patiešām esam Super klase!

A.Kravčenko

 

 

30.aprīlī norisinājās projekta “Latvijas spēcīgākā skola 2024” Rūjienas posms, ko organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensībās piedalījās 41 jaunietis. Skolu jauniešus sacentās vieglākajā no pauerliftinga disciplīnām – svaru stieņa spiešanā guļus. Projekta sacensības notiek pēc būtiski atvieglotiem noteikumiem. Sacensību mērķis ir veselīga dzīvesveida popularizēšana Latvijā, iepazīstinot jauniešus ar pauerliftinga sportu. Sacensību gaitā tiek popularizēta sporta kultūra un sportiskais gars jauniešu vidū, nodrošināta iespēja jauniešiem sevi pierādīt un kvalitatīvi aizpildīt laiku, radot interesi par nodarbošanos ar sportu, kā arī Latvijas pilsētu un novadu spēcīgākās skolas un spēcīgākos skolēnus noskaidrošana.

 


Absolūti labāko jauniešu trijnieks:

1.vietu izcīnīja Krista Zumberga (Gaujas Krasta vsk.), kura spēja uzspiest 35kg smagu svaru stieni,
2.vietā – Kadija Bedrīte (Rūjienas vsk.) ar 27,5kg,

3.vietā – Alīna Kravčenko (Rūjienas vsk) ar rezultātu 32,5kg.


Absolūti labākie puiši:

1.vietā – Roberts Leska (Rūjienas vsk) ar rezultātu 115kg,

2.vietā – Artis Krastiņš (Rūjienas vsk) ar 120kg,

3.vietā – Niklāvs Skujiņš (Rūjienas vsk), kura rezultāts ir 105kg.


Komandu vērtējumā:

1.vietā - Rūjienas vidusskola,

2.vietā - Gaujas Krasta vidusskola,

3.vietā - Valmieras Valsts ģimnāzija.


Visi rezultāti: Latvijas Pauerliftinga mājaslapā.


Informāciju sagatavoja:
Latvijas Pauerliftinga federācija