“Sniegi kūstot ūdens elpu dvašo,

Zilgmē ienirst meža zosu bars.

Priežu galos un pār jūru plašo

Saules zeltu sijā pavasars. (..)”

(V. Belševica)

Pavasaris daudziem no mums sazīmē ikdienas krāsas daudz spilgtākas un padara dienas gaišākas, emocionāliem notikumiem bagātīgākas. Gluži kā bērzu sula pavasarī savu tecējumu koka dzīlēs uzsāk arvien sparīgāk, arī cilvēka ikdienas dzīvei ir nepieciešams dzīvesprieks. Pavasarī ikviens sevī ir izjutis pārmaiņas, atmodu un pārliecību par savas dzīves mērķiem, kuru rada dabas mošanās. Šajā plaukstošajā atmodas laikā daba aicina iet, raudzīties, pētīt, izsmaržot un rast mieru sevī. 

Sagaidot 2021.gada 1.martu, Rūjienas vidusskolas skolēni, vecāki, skolotāji, skolas darbinieki izmantoja iespēju dienu pavadīt svaigā gaisā, aktīvi darbojoties un piedzīvojot ko jaunu un nebijušu. Pats svarīgākais - baudot dienu bez datora. Atzinīgi 1.marta ekspedīciju dienu vērtē arī skolēni: 

  • Sveicu visus pirmajā marta dienā. Mums ar mammu bija neliela ekspedīciju pastaiga pa Rūjienu! Man ļoti patika šī diena, daudz svaiga gaisa un smieklu! (Kristofers Jānis Lucis)
  • “Labdien! Šo dienu es pavadīju svaigā gaisā piejūras pārgājienā kurā nogāju 8 km - no Mangaļsalas mola līdz Vecāķu pludmalei.” (Sanija Krauja)
  • “Pētīju kukaiņus. Devos pastaigā ar ģimeni, un meklējam ķērpjus. Jauka diena!” (Marija Lielmeža)
  • “Sveiciens Manai skolai no Roja Kolbuna 7.a klases skolnieka. Pretī pavasarim devos noķert pavasari un pēdējo ledu Burtnieku ezerā. Tas bija forši!”

Priecājamies, ka dalījāties ar saviem atklājumiem un piedzīvotajiem dabas skatiem un pārsteigumiem arī ar mums.  Vērojot ekspedīcijas attēlus, uz brīdi varam justies viens otram daudz tuvāki, jo daba mūs vieno. 

Lai aktīvs un dzīvespriecīgs jums pavasara laiks!

direktores vietniece audzināšanas darbā

Aiga Siliņa