Karjera

 

Karjeras izglītības ietvaros vidusskolēni, kurus interesē medicīnas nozare, šodien tikās ar RSU SARKANĀ KRUSTA MEDICĪNAS KOLEDŽAS pārstāvēm  Lieni Veitneri un Ilzi Gaili.

Skolēni tika informēti par veselības aprūpes jomas izglītības iegūšanas iespējām RSU SKMK. Skolēniem bija iespēja piedalīties praktiskās nodarbībās. Klātesošie izbaudīja iespēju ietērpties medmāsu tērpā un izdzīvoja mediķu ikdienas dzīvi dažādās situācijās.

Paldies Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžai par sniegto iespēju!

 

Direktores vietniece

Aiga Siliņa

 

  

  

 

 

9.a klase ir īpaši bagāta, jo Karjeras nedēļas ietvaros izbaudīja divus pasākumus.

 

Vispirms pie klases ciemojās uzņēmēja Līga Čākure, lai dalītos savā karjeras pieredzē, sniedzot skolēniem patiesi svarīgas un noderīgas atziņas un ieteikumus uzņēmējdarbības uzsākšanā.

 

Lai iegūtās zināšanas pielietotu praksē, skolēniem bija iespēja ciemoties SIA Liepkalni ceptuvē, kur, praktiski darbojoties, bija iespēja izmēģināt prasmes konditorejā - svērt produktus, rullēt un griezt mīklu, kamēr no mīklas izveidojas glīti un vienādi cepumiņi. Un sajust tik tikko izceptu kārdinošu cepumu smaržu! Ņammm.... Ar grūtībām cepumi nonāca pašu locītajās kastītēs, jo tā vien roka ar cepumu stiepās uz mutes pusi.

 

Gribas teikt - šajās dienās izbaudījām patīkamo ar lietderīgo. Guvām ieskatu plašajā ceptuves darbībā, iepazinām konditora profesiju un guvām patiesu baudu savām garšas kārpiņām.

 

Sakām milzīgu PALDIES Līgai par doto iespēju!

 

Klases audzinātāja Inguna Kūķe

   

   

   

 

29. oktobrī, Valmierā svinīgi tika atklāts karjeras materiālu resurss www.karjerasmateriali.lv . Tiešsaistes resurss ir vērtīgs dažādu materiālu, metožu, ideju apkopojums, kas būs noderīgs ikvienam, kam aktuāli karjeras jautājumi. Karjerasmateriali.lv ir Valmieras Attīstības aģentūras dāvana Latvijai Karjeras nedēļā.

Karjerasmateriali.lv apkopo ļoti plaša spektra informāciju. Resursā speciālisti, pedagogi, vecāki un jaunieši var atrast materiālus darbam stundās un tematiskajās nodarbībās, materiālus profesiju un darba tirgus iepazīšanai, metodiskos materiālus karjeras attīstībai un testus par karjeras izvēli, personību, interesēm. Noderīgas būs idejas karjeras pasākumiem, informācija par ekskursijām un radošo darbnīcu iespējām, kā arī informācija par iespējām sadarbībai ar uzņēmumiem un darba devējiem. Resursā apkopoti arī likumi, noteikumi un stratēģijas, kas saistītas ar karjeras attīstības atbalstu, kā arī pieejamas saites uz citiem noderīgiem resursiem.

 

DIGITĀLAIS RESURSS – KARJERASMATERIALI.LV

 

 

Viss notiek!


Dzīvojam laikā, kad Covid – 19 pandēmija ir izdarījusi lielas korekcijas mūsu ikdienā, pārkārtojot izvirzītās dzīves prioritātes pavisam citā secībā, kad vienkāršais un pašsaprotamais vairs nav viegli pieejams. Taču šis brīdis ir labvēlīgs, lai vairāk laika veltītu sev – sevis iepazīšanai un pilnveidošanai.
Ļoti liels prieks par tiem jauniešiem, kuri ir izmantojuši individuālās karjeras sarunas tiešsaistē, lai labāk izprastu sevi un savas vēlmes nākotnes profesijas vīzijās - kurš profesionālais virziens, kura darbības joma ir tā piemērotākā un atbilstošākā, kāds ceļš veicams, lai to sasniegtu.
Lai pilnveidotu karjeras atbalsta pasākumu kvalitāti un iespējas ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansiālu atbalstu ir iegādāti dažādi metodiski līdzekļi – “Kā būs? Vai izdosies?”, “95 jautājumi savas enerģijas līdzsvarošanai”, “Tavi ledlauži. Spēles darbam ar grupām.”, “"Pārdošanas Maratons"- biznesa apmācību kārtis, “Padod tālāk”: kubs "Gribu. Varu. Vajag". Plānots, ka iegādātie materiāli tiks izmantoti daudzpusīgi un būs pieejami visiem priekšmetu skolotājiem un klašu audzinātājiem.
Īpaši liels prieks par iegādāto metodisko materiālu – spēli “Profesiju mežs”, kura pagatavota banera veidā. Ieplānots, ka “Profesiju mežs” tiks novietots skolēnu atpūtas telpā 2.stāvā, lai ikdienā skolēniem to ir iespējas iepazīt, izvērtēt un meklēt savu vietu tajā.

Attachments:
Download this file (Viss notiek (4).pdf)Viss notiek (4).pdf456 kB