Karjera

Karjeras plānošanas aktualitātes attālināto mācību laikā

Pats grūtākais dzīvē ir pieņemt lēmumus, kuri būtiski var ietekmēt Tavu nākotni. Tu uz šo brīdi esi izvēles priekšā un Tev nepieciešams izvērtēt savas iespējas, intereses un vēlmes.  Sarežģīti, vai ne? Ja neesi vēl ticis skaidrībā par savām vēlmēm, interesēm un tālākie nākotnes plāni šķiet pavisam neskaidri – Tu vari pieteikties uz individuālo karjeras konsultāciju.

          Ko jautāt karjeras konsultantam? Par visu, kas Tevi interesē - par izglītības turpināšanas iespējām, izglītības iestāžu piedāvātām programmām. Par to, kā noteikt savu piemērotību izvēlētajai profesijai, ja māc šaubas. Par to, kā veiksmīgāk plānot savu darba dienu, īpaši tagad, kad mācīšanās notiek attālināti. Karjeras plānošana nenozīmē tikai profesionālās darbības plānošanu. Tā ir mūsu dzīve, kura šajos apstākļos nemaz nav kļuvusi vieglāka, un, iespējams, prasa no mums jaunas prasmes.

             Piedāvāju nelielu apkopojumu ar informācijas avotiem, kas varētu būt noderīgi:

  • Ja vēlies vairāk uzzināt par dažādām darba iespējām, var palīdzēt portālā prakse.lv pieejamās virtuālās prakses 
  • Vēlies labāk iepazīt sevi un savas intereses, ieskaties http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm
  • Vairāk par savu jau izvēlēto profesiju, kā arī par daudz ko citu uzzināt piedāvā portāls Profesiju Pasaule
  • Visa mācību gada laikā dažādās Latvijas izglītības iestādēs tiek rīkotas informatīvās dienas un Atvērto durvju dienas, arī šobrīd attālināti. Regulāri atjaunotu un papildinātu informāciju var iegūt http://niid.lv/infodienas

             Mēs visi esam tepat, zvana vai e-pasta attālumā, lai viens otram palīdzētu! Saudzējam  sevi, savus tuviniekus un draugus, turpinām strādāt, mācīties, sapņot un realizēt savus plānus!

 

Sazinies: karjeras konsultante Inguna Kūķe, telefons 26141351 vai e-klases pastā.

 

Skolās veikto aptauju rezultāti liecina – skolēni vēlas tikties ne tikai ar mediķiem, uzņēmējiem, kinologiem un citu profesiju pārstāvjiem, bet arī ar profesionāliem sportistiem. Jā, sports mūsu pusē ir cieņā! It sevišķi basketbols, jo no Rūjienas nāk daudzi atpazīstami un spilgti basketbolisti -  Dairis un Dāvis Bertāni, Edmunds Elksnis, Rihards Mālmanis, Monvīds Pirsko, Oskars Virsis, Gatis Melderis, Juris Andžejevskis un vēl citi. Ar lielu lepnumu runājam par šiem mūsu skolas absolventiem, kuri ar savu sniegumu ir sevi pierādījuši Latvijā un pasaulē.

Ņemot vērā skolēnu interesi, uz Rūjienas vidusskolu tiek aicināts basketbola komandas  VALMIERA GLASS VIA aizsargs Edmunds Elksnis. Edmunds uzaicinājumu pieņem labprāt, kaut arī ikdienas darbos ir stipri noslogots. Neatlaidīgs darbs ar sevi katru dienu – tā savu ikdienu raksturo basketbolists. Sportista slavai ir divas medaļas puses – par tām Edmunds nodarbības laikā stāsta 5.-8.klašu skolēniem.

 Ikviens no mums vēlas būt pats savas dzīves scenārija autors, režisors un galu galā noteicējs. Tas nav viegli, taču mums jāmācās tādiem būt. Kā sevi parādīt un pierādīt spilgti un pārliecinoši, 2019.gada 2. decembrī Rūjienas vidusskolas 11. un 12.klašu skolēni apgūst karjeras atbalsta pasākuma „Pats savas dzīves režisors” laikā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 Nodarbības laikā Valmieras Drāmas teātra aktieris Oskars Morozovs dod jauniešiem ieskatu aktiermākslas un ar režiju saistīto mākslu „aizkulisēs”. Jaunieši uzzina, kādas  ir šo profesiju priekšrocības un trūkumi, kādām personības iezīmēm jāpiemīt, lai varētu strādāt šajā sfērā. Diskusijas fokusā – cik lielā mērā prasmes aktiermākslā var noderēt ikvienam dažādās dzīves situācijās un vai šīs prasmes var būt noderīgas, veidojot savu karjeru jebkurā nozarē. Nodarbības noslēguma daļā seko praktiska darbošanās ar dažādiem vingrinājumiem, lai pilnveidotu skolēnu prasmes un iemaņas  aktiermākslā.