30. septembrī 29 Rūjienas vidusskolas zinātkāri skolēni no 7.a, 9.a, 8.a, 8.b, 10.,11. un 12. klasēm  devās uz Rīgu, lai piedalītos Zinātnieku nakts pasākumos. Apmeklējām Latvijas Universitātes Dabaszinātņu māju, kurā studenti bija sagatavojuši aizraujošus un interesantus eksperimentus, izstādes un stāstījumus. Skolēni varēja uzzināt par gaisa piesārņojumu ar cietajām daļiņām, vērot modernos mikroskopos dažādas šūnas, piedalīties konkursos. Pēc LU apmeklējuma braucām uz zinātnisko institūtu "BIOR", kurā piedalījāmies interesantās aktivitātēs par veselīgu uzturu - mēģinājām tikai pēc garšas pazīt augli vai dārzeni, noklausījāmies lekciju par parazītiem, uzzinājām par gaismas nozīmi darba vietās, vērojām eksperimentus ar šķidro slāpekli un beigās nobaudījām saldējumu, kas tapa mūsu acu priekšā ar slāpekļa palīdzību.

Ceram, ka skolēnos radās zinātkāra dzirksts, un uzzinātais pavērs plašāku ieskatu dabaszinātņu  pasaulē.
Skolotājas Anda Deksne, Māra Guna Dreimane un Līga Āboltiņa - Žīgure.

FOTOGALERIJA