27.janvāris Rūjienas vidusskolas dziedošajiem zēniem bija nedaudz atšķirīgs no ierastās darba dienas, jo pie mums viesojās Valmieras Pārgaujas sākumskolas zēnu koris un vadītāja Anda Tomsone.

 

Rīts dziedošajiem zēniem sākās jau plkst. 8.00. Zēni skolā ieradās ļoti savlaicīgi. Kā nekā – atbildība liela, jāuzņem viesi, jāgatavojas prezentēt savu skolu un, protams, sadziedāties!

Rīts mums sākas ar ekskursiju pa skolu. Direktores vietniece audzināšanas darbā Aiga Siliņa pastāstīja un izrādīja Rūjienas vidusskolas telpas, paviesojāmies arī sporta hallē. Puišiem tas likās gana interesanti.

 

Pēc skolas iepazīšanas, sadalījāmies pa balsu grupām un sākām darbu, kas, ar nelielu pauzīti, ilga līdz pusdienas laikam. Pēc gardām pusdienām devāmies uz Rūjienas k/n, kur balsis ievingrinājām vienā kopkorī. Mērķis ir viens – gatavoties zēnu koru salidojumam ‘’Puikas! Dziedāsim!’’, kas notiks š.g.26.maijā Cēsīs. Ceļš, lai nokļūtu līdz svētkiem ir grūts, jo priekšā vēl gaida milzīgs darbs un divas skates, kas notiks Valmierā un Cēsīs, zēniem būs iespēja piedalīties arī kora nometnē.

 

Pēc padarītā darba viesojāmies Rūjienas izstāžu zālē pie Līgas Siliņas, kura mums pastāstīja par pilsētas rašanos, vārda dienu un citiem ar mūsu pilsētu saistītiem notikumiem un tradīcijām. Ļoti interesanta zēniem likās Japānas istaba. Arī stāsts par sadraudzības simbolu ūdens pumpi, tomēr vislielākais pārsteigums bija Līgas dziedāšana gan igauņu, gan japāņu valodā. Paldies Līgai par brīnišķīgo uzņemšanu!

 

Nav viegli aktīvajiem puikām spraigas darba dienas beigās. Lai puišus uzmundrinātu apmeklējām Rūjienas saldējumu. Paldies Ievai Dreimanei par atraktīvo un interesanto stāstījumu! Un kur nu vēl degustācija – dažādas saldējuma šķirnes, bumbas, bumbiņas…….

Diena bija emocijām bagāta. Puiši savstarpēji sadraudzējās un paguva nodibināt kontaktus.

 

Uz tikšanos jau februārī Valmierā!

Skolotāja Digna Gailīte