Skolas auglis

 

 

Kopš 2011. gada janvāra Latvijā ir ieviesta Eiropas Komisijas (EK) programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem „Atbalsts augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs” jeb „Skolas auglis”. Eiropas Komisijas Programma „Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu produkcijas patēriņu un nākotnē samazināt veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Augļu un dārzeņu produktu izdale 2014./2015. m. g. skolās notiek trīs reizes mācību nedēļā no 2014. gada 3. novembra līdz 2015. gada 27. februārim. Papildus tam izglītības iestādes programmas darbības periodā skolēniem piedāvās  iespējas piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos, kuru mērķis ir papildināt zināšanas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kā arī augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Pagājušajā mācību gadā Rūjienas vidusskolā ābolus un burkānus trīs reizes nedēļā (pirmdien, trešdien un piektdien) saņēma 326 1.-9. klašu skolēni. Programmu īstenoja ēdināšanas uzņēmums „Artavs”. No 2013.gada 1. oktobra līdz 2014. gada 24. janvārim apēsti 500 kg ābolu un 837,4 kg burkānu. Augļus un dārzeņus piegādāja  z/s “Limbas” no Naukšēnu novada un z/s “Reķi” no Katvaru novada.

Skolēni savas zināšanas par veselīgu uzturu un augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību papildināja, piedaloties dažādos erudīcijas konkursos un mācību ekskursijās. Veselīgs dzīvesveids tiek popularizēts arī tematiskajās klases stundās un ārpusstundu pasākumos.

Zane Melngaile