Valsts svētku nedēļas laikā, tas ir, 16. novembrī 7. klases skolēni devās ekskursijā, kurai devām nosaukumu „No garšām uz sadarbību un jautrību”. Ekskursijas  norisē iekļautie objekti precīzi lāva īstenot ekskursijas mērķi – iepazīt pastilu, sukāžu un sīrupu ražotni „Rāmkalni”, nogaršot tās produkciju, padomāt par profesiju daudzveidību uzņēmumā, pilnveidot zināšanas un attīstīt sadarbību starp klasesbiedriem, veicot uzdevumus grupā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izklaidēties iekštelpu batutos, tā veicinot draudzīgumu starp klasesbiedriem.

 Pimā ekskursijas  pieturvieta – „Rāmkalni”. Rāmkalnos mums parādīja, pastāstīja un ļāva pašiem izmēģināt izspiest pastilas. Sanāca kā nu kuram – vienam visas pastilas bija vienādas, otram – mazliet nošķiebušās, trešajam – katra izspiestā pastila bija atšķirīga. Mēs uzzinājām, ka sukāžu cehā ražo cidoniju, ērkšķogu, dzērveņu, ķirbju, rabarberu sukādes. Mums vislabāk garšoja cidoniju un dzērveņu sukādes.  Uzzinājām, ka visas sukādes ražo no pašu audzētām ogām.

Otrā ekskursijas pieturvieta – LNB. Bibliotēkā mēs izmantojām iespēju pilnveidot sadarbību, izspēlējot orientēšanās spēli Gaismas pilī. Sadalījāmies grupās un kopā ar klasesbiedriem devāmies pa bibliotēkas stāviem, lai sameklētu atbildes uz jautājumiem un iepazītu  Kultūras kanona vērtības.

Trešā ekskursijas pieturvieta – Jump Space. Noklausoties noteikumus, akceptējām to ievērošanu, un jautrība varēja sākties. Kad stunda bija pagājusi, priecīgi un noguruši devāmies uz autobusu, lai dotos mājup.

Skolēni izteica savas domas par ekskursiju, rakstot vēstuli audzinātājām. Lūk, ko skolēni domā!

„Rāmkalnos man patika šokolādes cehs, tur viss labi smaržoja.” (Edgars)

„Man ļoti patika būt LNB. Es tur biju pirmo reizi. Bija interesanti visur skriet un meklēt atbildes uz jautājumiem. Es redzēju dainu skapi arī.” (Markuss Māris)

„Bibliotēkā bija interesanti meklēt informāciju. Pati bibliotēka ir ļoti neparasta un skaista. Man ļoti patika skats no 11.stāva.” (Jana)

„Kad izkāpām no autobusa, es biju sajūsmā par to, cik liela bija bibliotēka īstenībā. Es tur nebiju bijusi, tāpēc domāju, ka man būs garlaicīgi, bet man ļoti patika pildīt uzdevumus ar klasesbiedriem. Mums bija ļoti jauki, un mēs pārsmējāmies par dažādiem atgadījumiem bibliotēkā.” (Ksenija)

„Rāmkalnos man visvairāk patika gaisa duša un saldētava. Man patika, ka visi klasesbiedri, saģērbušies halātos, cepurītēs un bahilās, izskatījās smieklīgi.” (Marta)

„LNB man patika orientēties un braukt ar liftu. Mums īsti neizdevās sastrādāties grupā, jo viens ļoti steidzās un visu darīja viens pats. Staigājot ar kartīti ap kaklu, jutos kā profesionāle. Es noteikti vēlētos doties tur vēlreiz.” (Estere)

„Rāmkalnos biju pirmo reizi, uzzināju, kā ražo un kā garšo sukādes. Vislabāk garšoja cidoniju sukādes.” (Rihards M.)

„Man mīļākā vieta bija Jump Space – batutu parks. Uz rokas tika uzlikta sarkana aproce, lai tiktu iekšā. Kad tiku iekšā, pirmā lieta, ko darīju, metu salto uz priekšu. 40 minūtes lēkājām un pārguruši devāmies uz autobusu, lai brauktu mājās.” (Kadija)

„Jump Space  man patika visvairāk, jo bija forši lēkāt un spēlēties ar draugiem. LNB  ieraudzīju Dainu skapi, jo nekad nebiju to redzējis.  Visvairāk patika brauciens uz 11.stāvu, no kura varēja redzēt visu Rīgu.” (Kristiāns)

„Man Rāmkalnos patika dažādie gardumi. Patika spiests pastilas. Nepatika iet saldētavā, jo tur bija ļoti auksts.” (Rihards L.)

„Rāmkalnos man patika, ka deva degustēt visus gardumus. Man patika pašai veidot pastilas. Rāmkalnos parādīja to, kā oga nonāk līdz paciņai.” (Elizabete)

„Jump Space bija lieliska izklaide. Es atkārtoju, kā taisa kūleni gaisā, un man sanāca. Tur visi izklaidējās un iztrakojās. Batutos bija ļoti jautri. Labprāt dotos tur vēlreiz.” (Elizabete)

Paldies vecākiem – Paulas Denīzes mammai, Zanes tētim, Ditas mammai un Elizabetes tētim – par atbalstu un  līdzdalību ekskursijā!

 

Ilgas Penkas teksts, vecāku un audzinātāju foto