Rūjienā 2019.gadā tika īstenots Eiropas projekts, kura rezultātā pilsētas centrā vecās katlumājas telpas tika izremontētas, un tur ievietota jauna trase automodelismam.  No trases atklāšanas brīža nodarbības un sacensības tika ierobežotas dēļ COVID-19 valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Nopietnākas sacensības un treniņi klātienē bez ierobežojumiem jaunajā trasē sāka notikt šī gada marta mēnesī.

            Trīs sacensību seriāls katra mēneša vienā sestdienā notika Rūjienas vidusskolas trases automodelisma dalībnieku starpā, noskaidrojot labākos “Jaunākajā” un “Vecākajā” grupā. Kopā piedalījās 16 audzēkņi. “Jaunākajā” grupā 1.vietu kopvērtējumā ieguva Roberts Laškovs, 2.vietu ieguva Ronalds Zandersons un 3.vietā Ronalds Virsis. “Vecākajā” grupā pārliecinošu uzvaru ieguva Kārlis Ķīkulis, 2.vietā Gustavs Mačs un 3.vietā Alīne Ķīkule.

            Pēc divu gadu pārtraukumu atsākās arī JC “Vinda” organizētais “Vidzemes Kauss 2022” sacensību seriāls četros posmos Ziemeļvidzemes automodeļu trasēs Rūjienā, Mazsalacā, Limbažos un Valmierā. Sportisti dalījās septiņās modeļu klasēs.         No Rūjienas vidusskolas trases automodeļu pulciņa dažādās klasēs piedalījās 18 sportisti. Klasē “Debitanti” labākos rezultātus uzrādīja Roberts Laškovs, 4.vietā ierindojās Patriks Polis, 5.vietā Roberts Skalbergs un 6.vietā Rolands Virsis. Kopskaitā “Debitanti” klasē no dažādiem pulciņiem piedalījās 14 sportisti. Klasē “Iesācēji” 1.vietā Kārlis Ķīkulis, 4.vietā Alīne Ķīkule un 5.vietā Gustavs Mačs. Kopā klasē piedalījās 19 sportisti. Klasē “PR-32” startēja 22 dalībnieki, kur labākie no Rūjienas ierindojās 4.vietā Kārlis Ķīkulis un 5.vietā Krists Kristians Lūsis. Klasē “PR-24” 5.vietā Krists Kristians Lūsis 21 sportistu konkurencē. Klasē “Open -16” 5.vietu ieguva Gustavs Mačs 16 dalībnieku konkurencē. Pieaugušo klasē “PR-24 seniori” piedalījās 8 dalībnieki. Pirmās divās vietās ierindojās rūjienieši Kristaps Vladimirovs un Jānis Pinka.

 Šogad sezona beigusies. Atpūšamies, izbaudām vasaru un septembrī atkal tiekamies Rūjienā, Brīvības ielā 7a.

Paldies vēlos pateikt audzēkņiem par interesi tehniskajā jaunradē un pacietību. Paldies vecākiem par atbalstu, paldies bērniem, Rūjienas vidusskolas vadībai par tehnisko un transporta nodrošinājumu.

 

 Automodelisma pulciņa vadītājs

 Guntis Lapsiņš