30.09.2021. 6.klase mācību ekskursijā

 

30.septembrī Rūjienas vidusskolas 6.klases skolēni devās rudens mācību ekskursijā. Latvijā ir tik daudz brīnišķīgu, skaistu, aizraujošu vietu, kuras būtu vērts apmeklēt, ka atliek tikai izvēlēties, uz kurieni doties. Mūsu ekskursijas mērķis bija uzkāpt Zilākalnā, izbraukt ar sliežu velosipēdu un mācīties, kā dzīvot zaļāk, lai aiz sevis neatstātu atkritumu kalnus.

Pirmais apskates objekts bija Zilaiskalns. Uzkāpām kalnā, aizgājām uz Imanta kalniņu, kur ir jauna skatu platforma, ieelpojām spirgto rudens gaisu, vilcieniņā izstaigājām  kalna virsotni un traucāmies uz autobusu.

Skolēni par šo objektu saka: „Man patika, ka varēja skriet lejā pa lapaino kalnu (Gustavs M.)”, „Bija grūti uzkāpt kalnā, es biju piekusis (Mikus G.)”, „Bija forši pastaigāties pa Zilokalnu, svaigs gaiss, patīkama kompānija (Eduards S.)”, „Man Zilākalnā patika paskatīties uz dabu no paaugstinājuma (Anna Š.)”, „Zilākalnā bija jautri iet vagoniņā, līdz visi sāka skriet, bet arī skriet bija jautri (Estere),”, „Man bija garlaicīgi (Markuss S.)”, „Man no sākuma bija garlaicīgi, bet, kad sākām kāpt, palika arvien interesantāk un interesantāk (Ernests K.)”.

Nākamā ekskursijas pieturvieta bija sliežu velosipēds. Sliežu velosipēdi  jeb "ZRailbikesir pārvietošanās līdzeklis pa šaursliežu dzelzceļa atzaru no Zilākalna vecā depo  līdz kūdras purvam. Ar šo velosipēdu vienā braucienā varēja doties 5 skolēni. Kopējais brauciena garums bija  apmēram 4km, bet mēs ceļu saīsinājām, lai varētu izbraukt visi skolēni. Sākumā braukšana ir no kalna lejā, bet atpakaļceļā bija jāpārbauda sava fiziskā izturība. Kamēr citi brauca, pārējie izmēģināja virtuālās realitātes brilles. Skolēni par šo izklaidi saka: „Skatīties brillēs bija biedējoši, jo es lidoju pie mākoņiem un kritu lejā (Dans)”, „Bija interesanti braukt ar sliežu velo (Regnārs)”, „Sliežu velo bija liels ātrums un jautrība, kā arī fiziskas aktivitātes” (Eduards S.)”, „Man patika, ka mēs ļoti ātri nobraucām lejā no kalna, bet mums bija grūti tikt augšā. (Marta)”

Pēc brauciena sēdāmies autobusā un turpinājām ceļu uz Daibi, lai aktīvi piedalītos nodarbībā „Es un mani atkritumi”. Ar autobusu izbraukājām poligonu, redzējām milzīgus atkritumu kalnus, tad mācību centrā „Urda”, sadarbojoties grupās, šķirojām atkritumus, analizējām preces informāciju, mācījāmies ieprogrammēt robotu – biti, orientējāmies, izmantojot karti. Skolēni atzīst, ka „es iemācījos šķirot atkritumus (Elizabete)”, „bija ļoti pamācoši, patika (Olivers)”, „bija interesanti uzzināt, kas notiek ar atkritumiem, kad tos izgāž. Man ļoti patika, gribētu aizbraukt vēlreiz. (Dans)”

Ekskursija ir ļoti nepieciešama mācību organizācijas forma, tās laikā klasesbiedri iepazīst viens otru, katrs atklāj savas stiprās un vājās puses, uzzina daudz jauna un noderīga, mācās, neatrodoties skolā.

Paldies šoferim Dzintaram, pateicoties viņam noteiktajā laikā bijām noteiktajā vietā.

 Paldies Esteres mammai par aktīvu dalību ekskursijā.

 

Teksts un foto – klases audzinātājas Monta Brīnuma un Ilga Penka