4. - 12.klašu skolēniem Rūjienas vidusskolā tika veikts policijas reids, ar mērķi - meklēt vielas, kuras ir aizliegts ienest skolas telpās.

Reidā piedalījās divi kinologi ar suņiem, paldies par veiksmīgo sadarbību.

Arī turpmāk neatlaidīgi strādāsim pie tā, lai skolas telpās aizliegtas lietas netiktu ienestas.

Sakām paldies vecākiem un likumiskajiem pārstāvjiem par atbalstu cīņā ar apreibinošo vielu lietošanu.

Mūsu jauniešiem ir jāaug zinošiem un veseliem!

 

Valsts svētku nedēļas laikā, tas ir, 16. novembrī 7. klases skolēni devās ekskursijā, kurai devām nosaukumu „No garšām uz sadarbību un jautrību”. Ekskursijas  norisē iekļautie objekti precīzi lāva īstenot ekskursijas mērķi – iepazīt pastilu, sukāžu un sīrupu ražotni „Rāmkalni”, nogaršot tās produkciju, padomāt par profesiju daudzveidību uzņēmumā, pilnveidot zināšanas un attīstīt sadarbību starp klasesbiedriem, veicot uzdevumus grupā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izklaidēties iekštelpu batutos, tā veicinot draudzīgumu starp klasesbiedriem.

 Pimā ekskursijas  pieturvieta – „Rāmkalni”. Rāmkalnos mums parādīja, pastāstīja un ļāva pašiem izmēģināt izspiest pastilas. Sanāca kā nu kuram – vienam visas pastilas bija vienādas, otram – mazliet nošķiebušās, trešajam – katra izspiestā pastila bija atšķirīga. Mēs uzzinājām, ka sukāžu cehā ražo cidoniju, ērkšķogu, dzērveņu, ķirbju, rabarberu sukādes. Mums vislabāk garšoja cidoniju un dzērveņu sukādes.  Uzzinājām, ka visas sukādes ražo no pašu audzētām ogām.

Otrā ekskursijas pieturvieta – LNB. Bibliotēkā mēs izmantojām iespēju pilnveidot sadarbību, izspēlējot orientēšanās spēli Gaismas pilī. Sadalījāmies grupās un kopā ar klasesbiedriem devāmies pa bibliotēkas stāviem, lai sameklētu atbildes uz jautājumiem un iepazītu  Kultūras kanona vērtības.

Trešā ekskursijas pieturvieta – Jump Space. Noklausoties noteikumus, akceptējām to ievērošanu, un jautrība varēja sākties. Kad stunda bija pagājusi, priecīgi un noguruši devāmies uz autobusu, lai dotos mājup.

Skolēni izteica savas domas par ekskursiju, rakstot vēstuli audzinātājām. Lūk, ko skolēni domā!

„Rāmkalnos man patika šokolādes cehs, tur viss labi smaržoja.” (Edgars)

„Man ļoti patika būt LNB. Es tur biju pirmo reizi. Bija interesanti visur skriet un meklēt atbildes uz jautājumiem. Es redzēju dainu skapi arī.” (Markuss Māris)

„Bibliotēkā bija interesanti meklēt informāciju. Pati bibliotēka ir ļoti neparasta un skaista. Man ļoti patika skats no 11.stāva.” (Jana)

„Kad izkāpām no autobusa, es biju sajūsmā par to, cik liela bija bibliotēka īstenībā. Es tur nebiju bijusi, tāpēc domāju, ka man būs garlaicīgi, bet man ļoti patika pildīt uzdevumus ar klasesbiedriem. Mums bija ļoti jauki, un mēs pārsmējāmies par dažādiem atgadījumiem bibliotēkā.” (Ksenija)

„Rāmkalnos man visvairāk patika gaisa duša un saldētava. Man patika, ka visi klasesbiedri, saģērbušies halātos, cepurītēs un bahilās, izskatījās smieklīgi.” (Marta)

„LNB man patika orientēties un braukt ar liftu. Mums īsti neizdevās sastrādāties grupā, jo viens ļoti steidzās un visu darīja viens pats. Staigājot ar kartīti ap kaklu, jutos kā profesionāle. Es noteikti vēlētos doties tur vēlreiz.” (Estere)

„Rāmkalnos biju pirmo reizi, uzzināju, kā ražo un kā garšo sukādes. Vislabāk garšoja cidoniju sukādes.” (Rihards M.)

„Man mīļākā vieta bija Jump Space – batutu parks. Uz rokas tika uzlikta sarkana aproce, lai tiktu iekšā. Kad tiku iekšā, pirmā lieta, ko darīju, metu salto uz priekšu. 40 minūtes lēkājām un pārguruši devāmies uz autobusu, lai brauktu mājās.” (Kadija)

„Jump Space  man patika visvairāk, jo bija forši lēkāt un spēlēties ar draugiem. LNB  ieraudzīju Dainu skapi, jo nekad nebiju to redzējis.  Visvairāk patika brauciens uz 11.stāvu, no kura varēja redzēt visu Rīgu.” (Kristiāns)

„Man Rāmkalnos patika dažādie gardumi. Patika spiests pastilas. Nepatika iet saldētavā, jo tur bija ļoti auksts.” (Rihards L.)

„Rāmkalnos man patika, ka deva degustēt visus gardumus. Man patika pašai veidot pastilas. Rāmkalnos parādīja to, kā oga nonāk līdz paciņai.” (Elizabete)

„Jump Space bija lieliska izklaide. Es atkārtoju, kā taisa kūleni gaisā, un man sanāca. Tur visi izklaidējās un iztrakojās. Batutos bija ļoti jautri. Labprāt dotos tur vēlreiz.” (Elizabete)

Paldies vecākiem – Paulas Denīzes mammai, Zanes tētim, Ditas mammai un Elizabetes tētim – par atbalstu un  līdzdalību ekskursijā!

 

Ilgas Penkas teksts, vecāku un audzinātāju foto

 

     

 

12.novembra agrā rītā Rūjienas vidusskolas skolotāji devās ceļā uz Latgali – pieredzes apmaiņas braucienā uz Rēzekni.

Pirmā pietura – Ozolkalns, Beļavas pag., Gulbenes novads.

Ozolkalna ciematā, kādreizējā Blomes pusmuižā skatāma kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem veltīta plaša ekspozīcija, kas atklāta 2014.gada augustā. Šeit pagājusi abu brāļu Kokaru bērnība un skolas gadi. Brāļi Kokari  ir  šīs skolas pirmie absolventi. Kordiriģenti Imants un Gido Kokari Latvijā ir šādu  koru dibinātāji un vadītāji kā Beverīna, Daile, Ave Sol. Katru gadu augustā mēnesī notiek pasākums, kas veltīts izcilajiem kordiriģentiem ar koru piedalīšanos.

Muzejā bija  skatāmas fotogrāfijas, apbalvojumi, dāvinājumi, koncertu afišas, piemiņas lietas, goda zīmes un suvenīri. Noskatījāmies arī īsfilmu par abiem brāļiem Kokariem.

 

Otrā pietura – Bikavas (Gaigalavas) Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca.

Trešā pietura – pastaiga gar Lubānas ezeru un apkārtnes vērošana no Ūdens tūrisma attīstības centra “BĀKA” platformas.

Ceturtā pietura – Rēzeknes pilskalns un pilsdrupas. Apskatījām bērnu un jauniešu Intereses izglītības centru ‘’ZEIMUĻS’’, kura ēka atrodas Rēzeknes pilskalna pakājē.

Piektā pietura – Rēzeknes 5. pamatskola – skola, kura tāpat kā mūsu, Rūjienas vidusskola, īsteno izglītības programmu ar augstākiem sasniedzamajiem rezultātiem kultūras un pašizpausmes jomā ( mūzikā), kas sākotnēji bija galvenais mūsu brauciena mērķis – noskaidrot kā mūzikas novirzienu īsteno Rēžeknē. Mūs laipni sagaidīja un uzņēma direktore Vija Poikāne un klašu ar padziļinātu mūzikas apmācību direktores vietniece Iveta Kepule. Skolas moto – “Pārliecība, ka šeit ir mūsu vieta, lai iedvesmo svētkos un ikdienā”

Direktore  mūs iepazīstināja ar skolas vēsturi un mācību procesu. Savukārt direktores vietniece sniedza informāciju tieši par klasēm, kuras padziļināti apgūst mūzikas priekšmetu. Arī par interešu izglītības kolektīviem un fakultatīvajām nodarbībām. Rezultātā izveidojās ļoti produktīvas diskusijas un viedokļu apmaiņa.  

No skolas vadības puses vairākkārtīgi tiek uzsvērts, ka skolas prestižu veido tieši ar mūziku saistītie pasākumi -  koncerti, tematiskie pasākumi, projekti. Tomēr, lai uzstātos plašākas auditorijas priekšā kā individuālais izpildītājs, tiek rīkoti iekšējās atlases koncerti. Ļoti pozitīvi vērtējami ir skolas muzicējošie kolektīvi – dažādi ansambļi.

Skolai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar bērnu vecākiem, kuri ir lielākais atbalsts šo pasākumu tapšanā un atbalstīšanā. Pasākumi tiek plaši apmeklēti, jo, kā tika uzsvērts, vecāki ļoti lepojas ar to, ka bērns piedalās skolas un ārpusskolas pasākumos.

Sestā pietura – Latgales vēstniecība GORS. Koncerts – ‘’LNSO, MĀLERS UN SINAISKIS’’., Andrejs Osokins – klavieres, diriģents - Vasilijs Sinaiskis. Programmā – A. Dzenītis ‘’Prelūdija. Gaisma’’, B. Britens  - klavierkoncerts, G. Mālers – 1.simfonija.

Koncerts paliks atmiņā ar izcili nevainojamu sniegumu un emocionālo interpretāciju.

 

Mūzikas skolotāja

Digna Gailīte

 

FOTOGALERIJA ŠEIT !

 

 

*14.novembrī 1.a klases skolēniem latviešu valodas stundas notika Rūjienas pilsētas bērnu bibliotēkā. Apciemojuma mērķis bija iepazīties ar bērnu bibliotēku un tās dažādām iespējām, kuras skolēni var izmantot savā brīvajā laikā. Ekskursijā devāmies “vilcieniņā” kopā ar bibliotekārēm Maiju un Žannu. Iepazināmies arī pieaugušo literatūras nodaļu.

*Sekoja interesanta saruna ar bibliotekāri Maiju, jo viņa aicināja pirmklasniekus nosaukt lietas, priekšmetus, kurus viņi ņemtu līdzi, dodoties uz mežu. Tika piedāvāts grozs un mugursoma. Skolēniem vajadzēja nosaukt, ko tajos likt un kāpēc, lai varētu droši doties uz mežu.

*Ciemošanās turpinājumā bibliotekāres mūs informēja, ka no 14. līdz 20.novembrim bibliotēkā atzīmē Ziemeļvalstu literatūras nedēļu “Daba Ziemeļvalstīs”, kuras ietvaros kopā ceļojām pa mežu, izrunājām dažādas situācijas un iepazināmies ar ilustratīvu stāstu “Ja tu satiec lāci”.

*Pēc ciemošanās esmu pārliecināta, ka tagad pirmklasnieki noteikti zina, kā rīkoties, ja mežā satiec lāci.

Paldies laipnajām bibliotēkas darbiniecēm par sirsnīgo uzņemšanu un gardo cienastu no lāča gardumu galda!

 

1.a klases audzinātāja Silva

 

 

Visi saka, visi saka:

Mārtiņdiena, Mārtiņdiena!

 Kaut varētu Mārtiņdienu

aiz ausīm noturēt!

(Latviešu tautasdziesma)

 

Rūjienas vidusskolas 1. – 6.klases skolēni un pedagogi Mārtiņdienu atzīmēja lustīgi, ejot budēļos un sarūpējot bagātīgu mielastu Mārtiņdienas tirdziņā.

 

Mārtiņos vai nedaudz pirms tiem sākās tradicionālie tautas masku gājieni. Pasākuma laikā pie mums bija ieradies mīlīgais kaķēns, varenais lācis, uzticīgais suns, strādīgais zirgs, čigānietes un vēl daudz citu Mārtiņbērnu. Neizpalikām arī bez Laimes mātes, kura visiem teica vārdus: “Šai zālē es redzu cilvēkus ar sirdi, ar sirdi īstajā vietā. Tieši jūs – audzinātājas, pedagogi, esat tie, kas šiem bērniem gan lieliem, gan maziem dāvā laimes katru dien. Lame, kura nāk ar pieskārienu, ar mīļu labrīt, ar dvēseles siltumu, ko nevar vārdos izsacīt.”

 

Pasākuma noslēgumā kopīgi dziedājām tautasdziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Pasākums aizkustināja skatītājus.

Kā Mārtiņdienas pasākuma turpinājums sekoja bagātīgais svētku tirdziņš, kurā tirgošanos uzņēmās paši skolēni. Prieka dzirksteles tirgotāju acīs, kopīgi ar vecākiem sarūpētais mielasts – pīrādziņi, kūciņas, cepumi … Katrs bija sarūpējis ko īpašu, pašu rokām gatavotu!

 

Paldies visiem par svētku radīšanu!

 

Direktores vietniece

Aiga Siliņa

 

FOTOGALERIJA ŠEIT !