Draudzības diena Mazajā skolā

Sniedz roku un pasaule Tev sniegsies pretim

 

Neviens jau nezin, kur tā laime mīt,

Bet vienmēr liekas, ka tūlīt, tūlīt –

Tepat aiz stūra un varbūt jau rīt,

Kā zvaigzne naktī, kas tev rokās krīt.

 

Neviens jau nezin, kā to laimi gūt.

Jo tad, kad viņa ir, to nesajūt.

Bet tad, ja visas cerības tev zūd,

Tu saproti, ka laime vienkārši ir būt.

 

14.februārī Rūjienas Mazā skola jautrā atmosfērā atzīmēja draudzības dienu, liekot akcentu uz to, ka patiesa laime dzīvē ir iegūt sev labu draugu, kurš vienmēr ir blakus un palīdz gan grūtībās, gan prieka brīžos.

Gatavojoties draudzības dienas svētkiem, Mazajā skolā gaisā virmoja īpaši draudzīgs noskaņojums. Dažbrīd likās, ka skolu ir pārņēmušas draudzības dienas fejas, jo skolēni no sirds palīdzēja viens otram, bija atsaucīgi, pretimnākoši.

Svētku noskaņu papildināja sirsniņas, kuras skolas telpās bija paslēpušās visur – pie durvīm, uz sienām, pie ziņojumu dēļa. Atmosfēru bagātināja labo vārdu pasts, kur skolēniem bija iespēja uzrakstīt, uzzīmēt  un veltīt labus vārdus saviem draugiem, draudzenēm. Ikdienas steigā ne vienmēr sanāk pateikt otram ko labu. Šis bija brīdis, kad skolēni apsēdās un no sirds padomāja, kā es varētu pateikties otram. Saņemt labus vārdus vienmēr ir patīkami, tie padara dienu vieglāku, gomas gaišākas un sirdi mīļāku.

Prast aizstāvēt, pateikt “piedod” nemaz nav tik viegli paveicams. Īsti draugi nekad nepamet nelaimē. Viņi spēj piedot, spēj mīlēt un pasniegt roku grūtā brīdī. Tas ir draudzības pamats.

Draudzības dienas pasākumā mūsu sirdis priecēja 2.klašu skolēnu sagatavots draudzības dienai veltīts priekšnesums. Paldies audzinātājām Elitai Treierei un Maritai Kukemilkai par palīdzību koncerta tapšanā. Paldies Rūjienas vidusskolas atsaucīgajiem pašpārvaldes jauniešiem par īpašu atbalstu pasākuma aktivitāšu realizēšanā.

Pateikt paldies, pasniegt roku vai vienkārši apsēsties blakus, neko nesakot, sniedz otram lielu atbalstu, kuru iespējams mums pašiem vajadzēs jau rīt. Novērtēsim to arī savā ikdienā. Vinnijs Pūks ir teicis: “Katra diena, kuru pavadām kopā ir mana mīļākā diena.”

Katram no sirds novēlu atrast sev draugu, ar kuru kopā jauki pavadīt laiku un priecāties par šodienu, kuru dzīve mums ir devusi – esiet no sirds laimīgi. Dzīvojiet šeit un tagad! Lai katra diena ir jūsu mīļākā diena!

 

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Aiga Siliņa