Trases automodelisma sezonas pirmās sacensības.

 

                Skolā jau divus mēnešus rit ierastais mācību darbs, arī trases automodelistu pulciņa dalībnieki sagatavojuši  modeļus un piedalījušies pirmajās sacensībās. Šajā mācību gadā pulciņam pievienojušies daudz jaunu dalībnieku, kuriem pirmās sacensības gaidāmas 23.novembrī  Valmierā “VIDZEMES KAUSS 2020” 2.posmā.

 

 Šo mācību gadu atklāja ar sacensībām “ VIDZEMES KAUSS 2020” 1.posmu  26.oktobrī Mazsalacas vidusskolas trasē. Sacensības uzsāka klase “IESĀCĒJI”. No Rūjienas vidusskolas audzēkņiem vislabāk veicās Kārlim Ķīkulim iegūstot trešo vietu 19 dalībnieku konkurencē.  Tad sekoja  “PR-32”  klase ar 19 dalībniekiem, kur uzvaru starp konkurantiem izcīnīja Kristaps Vladimirovs un 3.vietā ierindojās Kristians Krists Lūsis. Nākamie sacensībās pie trases vadības pults stājas  “G-12” klase, kur startēja 15 dalībnieki. Šo sportistu konkurencē Kristaps Vladimirov ierindojoties 3.vietā. Sacensības noslēdza “OPEN-16” klase ar 8 dalībniekim. Arī šajā klasē no Rūjienas vislabāk veicās Kristapam Vladimirovam, ierindojoties 2.vietā.  Kristaps šajā mācību gadā pēdējo gadu piedalās skolēnu sacensībās trases automodelismā jau esot students Rīgā, bet startē pie Rūjienas vidusskolas komandas.

 

Nākamās Latvijas skolēnu sacensības norisinājās Rīgā Motormuzeja automodelisma trasē 9.novembrī.  Šajās sacensībās no katra pulciņa piedalījās tikai labākie audzēkņi. Rūjienas vidusskolas pulciņu pārstāvēt  devās Kārlis Ķīkulis, Alīne Ķīkule, Gustavs Mačs, Kristians Krists Lūsis, Niklāvs Saulītis un Kristaps Vladimirovs.  Kā mehāniķis komandai uz Rīgu līdzi devās Mārtiņš Ķīkulis. Rīgā ieradāmies laicīgi, lai iepazītu trasi un pielāgotu modeļus attiecīgajai trasei. Sacensību sākums 10.30 un turpinājas līdz vēlam vakaram 21.30. Uz šīm sacensībām bija ieradušies neierasti daudz sportisti – labākie Latvijas sportisti no 15 komandām. Pirmā, kā ierasts, sacensības atklaja “IESĀCĒJI” klase ar 43 dalībniekiem.  No Rūjienas komandas vislabāk veicās Kārlim Ķīkulim ierindojoties godalgotajā 3.vietā. Labus panākumus guva arī  Alīne Ķīkule (vienīgā meitene ) izcīnot 13.vietu.  Uz starta līniju nākamā devās  “ G-12” klase ar 38 dalībniekiem, kur individuali startēja Kristaps Vladimirovs no Rūjienas izcīnot 7.vietu, bet komandu pārstāvēja Kristians Krists Lūsis ierindojoties 11.vietā. Nākamā sekoja “OPEN – 16” klase, ku startēja 36 dalībnieki un Rūjienas komandu šaja klasē pārstāvēja Kristaps Vladimirovs iegūstot godalgotu 3.vietu.  Saskaitot kopā ieskaites apļus Rūjienas komanda Latvijas mērogā 15 komandu konkurencē ieguva godpilno 3.vietu.

 

Paldies visiem Rūjienas komandas pārstāvjiem par ieguldīto individuālo un komandas darbu!

 

Nākamās sacensības, kā jau minēju, notiks Valmierā 23.novembrī.  Uz šīm sacensībām brauks kupls pulciņs no Rūjienas vidusskolas. Veiksmīgus startus!

 

Trases automodelisma pulciņa pasniedzējs Guntis Lapsiņš.

 

No kreisās Kristaps Vladimirovs, Kārlis Ķīkulis, pasniedzējs Guntis Lapsiņš