Valmieras Drāmas teātra izrādes „Smieklu sasaukšanās” apmeklējums programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros
1.-5. klašu skolēniem

 

Neliels stāsts par to, kā 26.septembrī, ceturtdienas vēlā pēcpusdienā, 3.klašu skolēni kopā ar savām skolotājām devās uz Valmieras Drāmas teātri, lai baudītu pirmizrādi “Smieklu sasaukšanās.”

Jau pats nosaukums liecināja, ka  tā varētu būt citādāka nekā parasta teātra izrāde. Interesanta, kreatīva pieeja, kā caur I. Zanderes dzejoļiem, dziedot, lecot, dejojot, atklāj bērniem dažādos pasaules redzējumus. Bērnus uzrunāja gan mūzika, gan krāsainie tērpi, gan aktīvā rosība un kustība uz skatuves!

 

Ko tad saka paši mazie teātra apmeklētāji?

Mani uzjautrināja, ka  visi aktieri zālē ienāca skaļi un jautri svilpodami, un kādam bija kājas gaisā. Smējos, kad tēvs ar māti nezināja, ka viņiem ir dēls un meita. Aizdomājos, kā to var nezināt? (Andis)

Un tiešām bija pārsteidzoši, ka lokanie un kustīgie aktieri runāja dzeju, to atveidojot interesantās un brīžam pat smieklīgās kustībās. (Jete, Keita, Elīna)

Izrāde bija muzikāla un, īpaši patika, kad dziedāja Renārs Kaupers, jo tad es arī dziedāju līdzi. ( Elīza, Elizabete, Marija)

Aktieri izmantoja dažādus instrumentus un tad radās priecīga noskaņa. (Kitija , Andželika)

Pats dīvainākais bija tas, ka šajā izrādē visi aktieri staigāja basām kājām un bieži no zemes pacēlās dažādi objekti, patika kā aktieri āzējās. (Beāte, Agneta)

Un brīnījos gan, kad spoguļbērni atkārtoja to pašu, ko viņu vecāki. Vai tā ir arī dzīvē? (Kristers)

Jauki, ka varējām šādu izrādi noskatīties! Paldies…….