Šogad Rūjienas vidusskolai 105 gadu jubileja! Un mēs to svinēsim īstā Rūjienas garā, akcentējot mūsu vērtības. Par centrālo vērtību šajā jubilejā izvirzām drosmi. Kur tā mīt? No kurienes tā rodas? No spēka, no Rūjienas spēka. Vai Tu jūti, kā Rūjienas spēks spēcina ikvienu, kā tas iedvesmo ikvienu, kā tas dod drosmi uzticēties sev un veidot pasauli plašāku un labāku. Rūjienas drosme – tas nav mīts, tā ir patiesība!

“Rūjienas vidusskola ir īpaša skola un tādi ir tās skolēni un absolventi, kuri kaut reizi savā dzīvē ir spēruši kādu drosmīgu soli. Kas ir drosme? Uzdrīkstēties saprasts, ka varu tikpat daudz kā citi. Sapņot tāpat kā citi, drīkstu darīt tāpat un vēl vairāk kā citi. Dalīsimies ar saviem drosmes stāstiem un satiksimies atkal Rūjienas vidusskolas simt piektās dzimšanas dienas salidojumā 3. augustā. Būsim drosmīgi!” norāda Rūjienas vidusskolas direktore, 70. izlaiduma absolvente Linda Čākure.

Absolventus un skolas viesus 2024. gada 3. augustā sagaida plaša svētku programma. Aicināsim atcerēties, stāstīt un diskutēt, piedalīties tradicionālajā žetonu parādē un gājienā, sagaidīt svinīgus un muzikālus pārsteigumus, kā arī dejot līdz rīta gaismai! 

Vairāk nekā gadsimtu ilgajā pastāvēšanas laikā Rūjienas vidusskola mācību procesu aizvadījusi daudzās ēkās pilsētā un tās apkārtnē. Skolēni mācījušies gan pielāgotās telpās, piemēram, Eriņu muižā, gan speciāli projektētās celtnēs Skolas ielā 24 un Rīgas ielā 30.  Rūjienas vidusskolas “Lielā skola” skolēnus uzņem jau 60 gadus. Augustā akcentēsim arī šī fakta nozīmību.

“Salidojums ir atkalsatikšanās prieks reizi piecos gados, kas aptur laiku, atdzīvina atmiņas un veido arvien jaunus savienojumus. Tas ir nostalģisks ceļojums absolventam, atkal apmeklējot vietas, kur tika izveidotas draudzības uz mūžu, kā arī iegūtas zināšanas un piedzīvotas visa veida emocijas,” pauž skolas absolvente un direktora vietniece mācību darbā Monta Brīnuma. “Tuvojoties Rūjienas vidusskolas 105. dzimšanas dienas salidojumam, aicinām ikvienu absolventu, kādreizējo skolēnu vai darbinieku pievienoties mums, lai atkalapvienotos, no jauna izdzīvojot brīžus, kas mūs veidojuši par tādiem cilvēkiem, kādi mēs esam šodien. Padarīsim salidojumu par neaizmirstamu mirkli mūsu ceļojumā!”

Unikāla sakritība ir arī Rūjienas pilsētas iegūtais tituls "Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”, kas rezonē ar salidojuma tradīcijas mērķi – piederības sajūtas un kopienas saliedētības veicināšanu. Simtgades salidojums 2019. gada vasarā pulcēja gandrīz 1500 cilvēku. 

Dalies ar savu drosmes stāstu!

Iedrošinām absolventus, skolēnus, skolas darbiniekus un arī Rūjienas iedzīvotājus dalīties savos – skolas laika un dzīves – drosmes stāstos. Kāds drosmīgi “špikoja” pārbaudes darba laikā, kāds iestājās sapņu augstskolā, kāds, iespējams, aizbrauca no Latvijas, bet cits teica: “Es tevi mīlu!”. Drosmei nav robežu.

Pievienojies absolventu tīklam!

Salidojuma tapšana nav iedomājama bez bijušo skolēnu līdzdalības. Iespējams, ka vēlies un vari kuplināt svētku saturiskos, organizatoriskos un finansiālos aspektus. Radīsim svētkus kopā!

Lai dalītos ar drosmes stāstiem, pievienotos absolventu tīklam vai sazinātos ar salidojuma koordinatoriem, aicinām sūtīt ziņu Rūjienas vidusskolas sociālo tīklu platformās, uz e-pastu 105@rujienasvidusskola.lv vai zvanīt – 64268136.

Būsim drosmīgi! Tiksimies Rūjienas vidusskolā 3. augustā! #UzdrīkstiesBūt