Uzdrīkstos, Domāju, Radu! – sveicam ar otro  vietu!

 

Šā gada pavasarī un septembra mēnesī seši skolēni no Rūjienas vidusskolas 6. klases (Elizabete Borovkova, Dans Dīmanis, Estere Līduma, Olivers Martinsons, Gustavs Aleksis Mačs un Eduards Miška) jeb komanda “EDEGOM - sapere aude!” piedalījās Latvijas Universitātes atklātajā olimpiādē “Uzdrīkstos, domāju, radu 2021”.

Olimpiādes pirmajā kārtā piedalījās 96 komandas no 53 skolām. Šajā kārtā vairāk kā 500 skolēni parādīja savas individuālās zināšanas matemātikā, dabaszinātnēs un informātikā.

46 komandas turpināja dalību atklātajā olimpiādē “Uzdrīkstos, domāju, radu!”. Otrajā kārtā skolēni sadarbojās komandā, veidojot video par zobratu mehānismu. 6. klases skolēni rezultātā izveidoja iekārtu – ventilatoru, kas darbojas ar zobratu mehānismu palīdzību.

Rezultātā tika atlasītas 24 komandas dalībai olimpiādes fināla kārtā, tajā skaitā arī Rūjienas vidusskolas 6. klases komanda. Fināla kārta, kas bija paredzēta 14. maijā, tika pārcelta uz 2021.gada 10.septembri.

Šā gada 10. septembrī fināls norisinājās tiešsaistē, “Zoom” platformā. Patiesi priecājamies, ka skolēniem bija iespēja būt klātienē-skolā, kā vienotai komandai, pat, ja pārējie dalībnieki un organizatori bija it kā tālu prom, bet tajā pat laikā – tepat uz lielā ekrāna.

               Fināla kārta tika sadalīta divās daļās: pirmajā daļā skolēni pāros pildīja uzdevumus pa jomām: 2 skolēni veica dabaszinību pētījumu par organiskajām skābēm sulu dzērienos, 2 skolēni veica matemātikas uzdevumus, bet 2 īstenoja programmēšanas projektu “Scratch” vidē. Otrajā daļā komanda sadarbojās, veicinot inženiertehnisku projektu – veidoja iekārtu ar zobratu mehānismiem no kartona.

               Ļoti priecājamies par saņemtajiem rezultātiem: nominācijā “Pētniecība” (dabaszinību uzdevums) tika iegūts visaugstākais punktu skaits valstī, savukārt kopvērtējumā, iegūstot 69 punktus, komanda izcīnīja godalgoto 2. vietu.

 

Lepojamies ar mūsu skolēniem un viņu pedagogiem!